Skocz do zawartości

Calibra 16v


Gość bartass210

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartass210

Witam mam problem z moim Oplem Calibra 2.0 16v XE , dokładniej mówiąc auto sie grzeje i robi duże cisnienie w ukladzie chlodzenia, i nie grzeje w kabinie. Teraz tak uszczelka pod głowica odpada głowica byla sprawdzana czy nie ma pęknieć, auto chodzi,odpala bez problemu silnik chodzi bardzo cicho i dynamicznie co do oleju ubywa go na 3k km pol litra. Auto kupilem dość niedawno okazyjnie i poprzedni właściciel mówił że przestala grzać po tym jak uderzyl w dzika i wymienil chlodnice. Chlodnica byla wlożona od vectry b zmieniłem ja na taka od Calibry. Aby od cisnienia mi nie popękały weże zrobiłem mały otworek w zbiorniczku wyrównawczym i przewaznie trzyma 90stopni na dluzszym postoju sie grzeje i przez ten otworek od groma pary ucieka i przy 90 przestaje. Po zgaszeniu auta slychac jak woda w ukladzie jest nie wiem jak to określić "przerzucana" nie wiem co jeszcze mogę napisać.Mechanik powiedzial że może to być mikropekniecie na bloku silnika a co wy o tym myślicie.

 

ps.jak ja kupywałem zbiorniczek byl kremowy od zapewne oleju ale teraz nie ma już po nim śladu.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie grzeje w kabinie to nagrzewnice sprawdz

jest przeplywowa

jak zablokowana to takie cuda moga byc

mozesz zrobic jej obejscie

i zamontuj caly korek

w oplu uklad jest cisnieniowy

robienie w nich dziury nie jest zalecane

to samo bedzie jak go nie dokrecisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartass210

Przed zrobieniem otworku wygladalo to tak, auto sie nagrzalo i po jakims czasie osiagalo 100 stopni i jak popuszczalem korek to cisnienie uciekało i temperatura spadała przez pare min lecialo ciepłe powietrze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia co napisalem

jak drozna nagrzewnica to zawor nagrzewnicy

pozniej pompa wody

i czujnik wlaczajacy wentylator czy dziala

czy wogole wlacza sie wentylator

powinien z okolicy 100 sie wlaczyc i zbic do 95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zgaszeniu auta slychac jak woda w ukladzie jest nie wiem jak to określić "przerzucana" nie wiem co jeszcze mogę napisać

To typowy objaw zapowietrzenia układu chłodzącego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartass210

Wentylator nie włacza się zapomniałem dodać, zapowietrza go bo ubywa on czasem przez ten otworek i np. na gaz sie przełacza jak ściągne waż i powietrze wyleci. Zastanawiełem sie rownież nad pompa wody bo wczesniej głąb jeździł z wlana woda i jak pózniej go kupilem i odpalilem to byla zamraznieta i może te "łopatki" wylamało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten otworek ubywa płynu i dlatego zapowietrza się i stąd masz problemy.

Tak jak Gawlak napisał - układ jest ciśnieniowy i musi być zamknięty.

Wymień korek lub zaklej ten otwór na początek, następnie odpowietrz układ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartass210

Auto dałem do dobrego fachowca który odpowietrzył układ który nastepnie sie gotował i robił strasznie duże cinienie a jako że musiałem jeżdzić to zrobiłem ten otwór żeby uszczelki nie wydmuchało.Zatkam korek to temperatura rosnie ponad 100 stopni..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wlana woda i jak pózniej go kupilem i odpalilem to byla zamraznieta i może te "łopatki" wylamało.

Pompa jest napędzana z paska rozrządu więc musisz sprawdzić.

Piszesz że temperatura jest ponad 100 stopni a wentylator nie startuje więc sprawdź czy chłodnica też jest gorąca, jeśli tak to czujnik w chłodnicy też raczej do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności