Skocz do zawartości

Sterownik pompy? czy Pompa?


Gość Adam0611

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinSkaza

Oj to daleko bo ja z Pomorza jestem i mam tu akuraj jednego sprawdzonego fachowca z tym że on zazwyczaj chce całe auto do regeneracji pompy. poszperaj w necia a na bank znajdziesz jakąś firmę w okolicy co pompami się zajmuje. Jężeli padł Ci tylko tłoczek i elektronika to jak nie masz kasy to nie dawaj się namówić na pełna regenerację pompy. Wymień tylko tłoczek i w ramach oszczędności napraw elektronike a zmieścisz sie w okolicach 1200 a 1400 zł. Mnie też kilku mechaników próbobało naciągnać ale po kilku nocach na różnych forach okazało się że to tylko tłoczek i elektronika i koszty z automatu spadły o ponad 1000 zł. Bo podczas pełnej regeneracji wymieniają (tak mówią) Ci mase nie potrzebnyc rzeczy które defakto sie nie zużyły i zapewnie nie zużyją. Praktycznie w 100% przypadków pada tłoczek. Wejdź sobie na stronę BOSH SERVICE w Warszawie (możesz przez ALLEGRO) i tam sprzedają pompy po pełnej regeneracji za 1600 zł pod warunkiem że zdasz starą kompletną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Adam0611
dzięki wielkie tylko to i tak duży koszt jak na chwile obecną święta idą pogrzeb miałem masakra.

żeby zobaczyć numer pompy musze ją wyciągnąć? bo nie wiem jaką mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinSkaza

dzięki wielkie tylko to i tak duży koszt jak na chwile obecną święta idą pogrzeb miałem masakra.

żeby zobaczyć numer pompy musze ją wyciągnąć? bo nie wiem jaką mam

No najlepiej wyciągnąć bo inaczej nie zobaczysz ajeśli chodzi o koszt to niestety taniej nie zrobisz:-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam0611

Rozmawiałem dzisiaj w pracy z Elektronikiem na temat sterownika mówi że jak jest spalony rezystor czy tranzystor nie pamiętam to bez problemu mi wymieni jest w tym dobry bo naprawia nam wszystkie elektroniczne pierdy.

Więc pytanko jak wymieni to co się spaliło to coś jeszcze z tym sterownikiem trzeba robić?czy zakładać za oszczędzę sporo siana na tym.

a jak nazbieram siano i coś się będzie dziać to kupie pompe regenerowaną a na razie doraźnie zrobić chce jak się uda za flache mi to zrobi więc siana w błoto nie wyrzucę :)

Na necie widziałem że naprawa kosztuje 400zł to już jest różnica i pytanie za co tyle wołają jak wymieniają np tylko rezystor czy tam tranzystor ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinSkaza

Tak wszystko ok ale pamiętaj omechanicznym uszkodzeniu pompy. Gościu Ci wymieni rezystor ale co z tego że za dwa dni albo tydzień znów padnie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam0611

Tak wszystko ok ale pamiętaj omechanicznym uszkodzeniu pompy. Gościu Ci wymieni rezystor ale co z tego że za dwa dni albo tydzień znów padnie??

rozumiem to na pompe zbieram kase na regenerowaną a żeby na razie pokulać chce ten sterownik naprawić tym bardziej że wyjdzie mnie to tyle co flaszkę może na miesiąc 2 wystarczy więcej nie musi koszt nie duży.A jak miał bym dać 400 zł plus wysyłka za to samo co znajomy przelutuje mi za flaszke to faktycznie wtedy nie warto by było ryzykować tej kasy.

 

pytanie tylko czy po przelutowaniu rezystora i założeniu coś muszę robić więcej czy trzeba jakoś ten sterownik ustawiać na kompie czy nie

Bo mam opel tech2 usb na OBD2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia sie tylko tranzystor. Placac za to 400 zl placi sie za wiedze na temat tego, jaki tranzystor nalezy zamontowac. Jesli bedziesz mial bardzo duzo szczescia to moze miesiac to pojezdzi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinSkaza

Wejdź kolego na You Tube i zobacz filmiki z fachowej wymiany takich rezystorów (to nie takie hop siup). Co do ustawiania powinieneś zapewne wgrać nowe oprogramowanie takiego sterownika (raczej wskazane przy takich zabiegach bo zmieniają sie parametry) i pozostaje w dalszym ciągu to nieszczęsne uszkodzenie mechaniczne bo nie wiadomo czy wzystko ruszy skoro coś się zatarło. A nikt nigdy Ci nie mówił że kto kupuje tanio to kupuje dwa razy??? Ale jak to polak.......mądry po szkodzie:-) Daj znać jak się powiedzie bo jestem ciekaw co wyjdzie z tak banalnego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności