Skocz do zawartości

corsa b felgi a spalanie


Gość potencjalny architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość potencjalny architekt

Witam, jest to mój pierwszy temat, także za ewentualne niepoprawne zamieszczenie przepraszam.

Posiadam Corsę B 1.2 8V i chciałbym troszkę uatrakcyjnić jej wygląd, mam na myśli założyć zamiast standardowych trzynastek felgi stalowe 14 cali (albo nawet 15 cali) z troszkę poszerzonym rantem i oponki o odpowiednio niższym profilu żeby obwód kółek się nie zmienił, dodam że szerokości opon nie zmienię, będą troszkę naciągnięte.

Moje pytanie, czy dla tak małego silniczka dodatkowe kilogramy do "rozkręcenia" nie będą wiązały się z dużo większym spalaniem?
Szerokość opon pozostanie taka jak teraz więc nie bierzemy pod uwagę oporów toczenia, zastanawia mnie tylko wpływ samej wagi kół
na spalanie.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję, pozdro.

post-38605-0-86832200-1361547007_thumb.jpg

Edytowane przez potencjalny architekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Są gusta i guściki, ale jak dlamnie to za duża choinka. Może jak byś miał tam jakiś silnik niespodzianka i wprawiał w zdumienie dwustu konne rzędowe 6 to by to miało sens ale w 45 konnej corsie szkoda zachodu. Dodatkowo jeśli te felgi są cięższe to napewno pogorszy to dynamikę jazdy. Lepszy efekt uzyskasz na jakis całkiem fajnych alusach 13, np gwiazda 5 ramienna- wiem bo takie mam. Również dojdzie koszt opon 15 droższa od 13.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potencjalny architekt

Są gusta i guściki, ale jak dlamnie to za duża choinka. Może jak byś miał tam jakiś silnik niespodzianka i wprawiał w zdumienie dwustu konne rzędowe 6 to by to miało sens ale w 45 konnej corsie szkoda zachodu. Dodatkowo jeśli te felgi są cięższe to napewno pogorszy to dynamikę jazdy. Lepszy efekt uzyskasz na jakis całkiem fajnych alusach 13, np gwiazda 5 ramienna- wiem bo takie mam. Również dojdzie koszt opon 15 droższa od 13.

 

Jakbym miał troche wolnego grosza włożyłbym trzylitrową szóstkę z omegi, z tego co wiem to do komory silnika w corsie mieści się jak ulał bez większych przeróbek, trzeba tylko przespawać punkty zawieszenia silnika, ale do tego doszłoby inne sprzęgło i skrzynia, te z corsy nawet GSI długo nie wytrzymałyby około 200 koni. Ach pomarzyć sobie można jakby to latało.

 

 

A mógłbyś wstawić fotkę tych felg które masz? Najlepiej całe autko jak masz jakieś zdjęcie : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

 

Jakbym miał troche wolnego grosza włożyłbym trzylitrową szóstkę z omegi, z tego co wiem to do komory silnika w corsie mieści się jak ulał bez większych przeróbek, trzeba tylko przespawać punkty zawieszenia silnika, ale do tego doszłoby inne sprzęgło i skrzynia, te z corsy nawet GSI długo nie wytrzymałyby około 200 koni. Ach pomarzyć sobie można jakby to latało.

 

byś nawet nie mógł skręcić, tylko do przodu.

i byś był mistrzem prostej.

zakładaj te felgi, o spalanie się nie martw

nie zwiększy się gwałtownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności