Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych do corsa b


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam zamontować światła dzienne w samochodzie corsa b i prosił bym o porady w jakim miejscu najlepiej je zamontować żeby dobrze oświetlały i zarazem nie szpeciły auta. Zakupiłem światła drl 8 diodowe z automatycznym włączaniem. Więc prosił bym o pomoc ile mniej więcej bede potrzebował przewodów bo nie otrzymałem w zestawie, gdzie przepuścić najlepiej kable do kabiny oraz jakie kolory mają przewód od zapłonu i jaki kolor będzie miał plusowy przewód świateł pod który tez musze podpiac światła? Z góry dziękuję za uwagę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz puszczać kable do kabiny ?

Stały plus masz na akumulatorze. Plus po stacyjce też znajdziesz pod maską za pomocą próbnika/miernika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa to doskonale bo myślałem ze bede musiał puścić kabel do kabiny żeby połączyć z kablem od zapłonu pod stacyjką ale skoro jest pod maską to jeszcze lepiej;) a gdzie konkretnie będą te kable które idą od zapłonu?

Edytowane przez LuZet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

No właśnie gdzie? ja montowałem w swojej i "+po zapłonie" znalazłem dopiero w kabinie. Jakiś kabel zwisał i o dziwo było tam napięcie po przekręceniu kluczyka. Można podpiąć też pod jedną z wtyczek od radia nie pamiętam żółta czy czerwona, jedna ma zawsze napięcie druga po zapłonie. Kabel przez grodz chyba puściłem wciskając przez gumę od linki sprzęgła- stojąc przed autem z prawej strony taki gumowy czop. Nie linką sprzęgła tylko na granicy tego gumowego "czopa". Dodatkowo przylutowałem bezpiecznik 5 Amp do plusa- tak dla bezpieczeństwa. Minus do akumulatora. Biały kabelek musisz podpiąć pod + świateł pozycyjnych.

 

Na dzień dobry idz do marketu i kup jakis dwużyłowy kabel elektryczny w oplocie, bo to co jest w zestawie to śmiech na sali, i zakładasz instalacje na tym kablu. Jeśli kupiłeś te tanie DRL za około 40 zł to posmaruj wszelkie łączenia, śruby tego badziestwa sylikonem, bo na bank ci zrobi zwarcie i skopci kilka diód- przerabiałem to u siebie. Te klosze nie są hermetyczne.

 

Montaż zależny jest od tego jaki masz rodzaj przedniego zderzaka- przedpotopowy czy po, ogólnie to musisz to zrobić zgodnie z wytycznymi w rozporządzeniu ( chodzi o te odległości). Ja mam nowszy zderzak i zamontowane w wlotach na wysokości przedniego zaczepu na line holowniczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretne wskazówki;) zderzak jest stary nie lakierówany a wstawiales je wycinajac dziury żeby wsadzić czy na zewnątrz? Światła te tanie za 4dychy;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

http://allegro.pl/zderzak-przod-przedni-corsa-b-97-czarny-nowy-i3047308810.html

 

Ja mam mniejwięcej taki zderzak, i zamontowałem w te wloty na wysokości przedniego zaczepu na hol, więc nić nie musiałem wycinać i bardzo ładnie mi się wszystko schowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem wmontować w te wloty tylko nie bede miał odpowiedniego odstępu między światłami zgodnymi z norma i boję sie ze miśki wlepią mi za to mandat:( a zderzak taki sam posiadam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

60cm chyba ma być z tego co pamiętam, nie będzie? Jutro postaram się zrobić zdjęcie. Ja nie montowałem w tych wlotach tylko do tej górnej krawędzi nad tymi wlotami.

Edytowane przez mietekforce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odstęp ma byc na 60cm zamontowałem światła pod kloszami od mijania dokładnie uszczelnilem przezroczystym silikonem. A napięcie od stacyjki wziąłem od silniczka przednich wycieraczek -przewód niebiesko czarny<jakby ktoś szukał> i podpiałem do plusów od postojuwek zauważyłem tylko ze jedną dioda juz sie spaliła ale poza tym światła ok przewody istna tandeta stare kable od opla mają dużo więcej wytrzymałości:( ile będą działać czas pokaże...

 

Edit:

Mógłby mi ktoś doradzić bo podpialem sie pod wycieraczki przednie a tam jest bezpiecznik 30A czy jest wystarczający dla wycieraczek i świateł dziennych?

 

 

Połączyłem posty, używaj Edytuj jak coś dopisujesz

majq1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności