Skocz do zawartości

Vauhxall Astra H Z14XEP brak prawego światła mijania


Gość krzysztof221

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof221

Jestem Krzysztof, korzystając z okazji chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.

 

Posiadam Vauxhall'a Astre "2006" z silnikiem Z14XEP, mam problem z prawym światłem mijania i
postojowym w ogóle nie świecą, światła drogowe działają z obu stron.

 

Sprawdzałem obie żarówki (postojowe i mijania) są sprawne.

 

Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki miernikiem (wydaje mi się ze są sprawne).

 

Postanowiłem wyciągnąć lampę (zdjąłem grill kawałek zderzaka) aby dostać się do kostki
okazało się że jest tam piasek i ślady po wodzie kostka była za śniedziała,
wyczyściłem i użyłem sprayu żeby odświeżyć połączenie, niestety nic to nie dało.

 

Gdzie znajdę bezpiecznik lub przekaźnik odpowiedzialny za prawe światło mijania i postojowe (przeszukiwałem internet i foum) ?


Czy obie strony są na innych bezpiecznikach?

 

Światło drogowe musi być na oddzielnym układzie bo oba działają.

 

Pomocy !!!:) Pozdrawiam.



 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Astra H nie posiada bezpieczników do świateł mijania więc nie szukaj.

Możesz spróbować ewentualnie błędy "wypedałować" metodą gaz/hamulec.

Gdzieś czytałem co ulega zwykle uszkodzeniu gdy nie działają światła mijania , jak znajdę to dopiszę.

Chyba że ktoś z forumowiczów podpowie szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof221

Dzięki wielkie przekaźników również nie ma do tych świateł ? Dodam ze cała lewa strona działa.


Ogólnie pokazuje mi się Insp2 na wyświetlaczu.

Edytowane przez krzysztof221
Powód podany niżej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insp2 na wyświetlaczu to informacja o przepalonej żarówce.

A temat o którym wspominałem jest tu http://forum.opel24.com/topic/53478-Problem-ze-swiatlem-mijania/

 

 

 

 

 

ps

nie cytuj poprzedniej wypowiedzi tylko zejdź na dół strony, do okna odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof221

Ma ktoś pomysł jak sprawdzić modul EUC ? Wydaje mi się że wszyskieto juz prubowałem, zaczynam sie poddawac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić moduł nie podpowiem ale wymontowałbym całą skrzynkę aby sprawdzić przynajmniej styki nie są popalone.

 

ps zmieniając na nową musisz zameldować ją za pomocą tech-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof221

Zrobię tak jak mówisz mam tylko pytanie czy jak odkręce i odłącze ją czy ponowne podłączenie nie wymaga programowania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżę temat.

Mam problem z prawym światłem mijania - żarówka ok a światło nie świeci. Op-com pokazuje błąd B3867 - obwód przedniego prawego światła postojowego wadliwe działanie.

sprawdziłem napięcie dochodzące do żarówki i wynosi ok 2V :<

Ma ktoś może schemat instalacji tego światła albo miał taki problem i wie gdzie szukać przyczyny?

Myślałem żeby plus "pożyczyć" z lewej lampy ale to jest tylko tymczasowe rozwiązanie i komputer po każdym odpaleniu auta będzie informował o przepalonej żarówce :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności