Skocz do zawartości

Opel meriva silnik benzyna co wybrać?


Gość Kaskader18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaskader18

Witam mam mały dylemat szukam opla merivy no i mam problem z silnikiem w grę wchodzi tylko benzyna sam zagazuje albo jak się uda zagazowaną kupie tylko jest problem z silnikiem mam na myśli trzy silniki:


1.6 16V 100km Z16SE


1.6 16V 105km twinport Z16XEP


1.8 16V 125km Z18SE ten silnik niby dużo pali ale jak zagazuje to będzie chyba w miarę dobre spalanie, ale podobno dużo oleju biorą




Samochód używany raz w tygodniu trasa 200km. + syn czasami do szkoły 5km dziennie 2/4 razy w tygodniu + 50km supermarket itp.




1.4 nie chce za słaby ( ten samochód demonem nie musi byc ale myśle że te jednostki w/w będą wytrzymalsze i dynamiczniejsze a spalanie gazu będzie podobne), 1.6 8v tez raczej odpada juz śmierdząca historia stara generacja silnika)


chodzi o to który silnik będzie tańszy w eksploatacji i który ładnie współpracuje z gazem i oczywiście który jest mniej awaryjny. (prosze nie mówić ze 1.6 8v jest tani i mało awaryjny to wiem ale miałem astre f w tym silniku z gazem i szału nie było olej brała mocy nie było uszczelka pod głowicą padła jak z Warszawy wracałem tego silnika nie chce ..)



Jeszcze jedno jaka jest różnica miedzy tymi dwoma 1.6 100km i 105km wiem że 105km to twinport czyli łańcuch rozrządu tylko tym się różnia?



Czekam na opinie diesel odpada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wymienione zlopia olej (poczytaj sobie forum)

a to ze w astrze padl Ci 1,6 8 V

nie oznacza ze to zly silnik

po prostu twoj byl juz zajechany

bo to jedna z najlepszych i najtrwalszych jednostek opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega wyzej 1.6 8v to najlepsze najtrtwarsze i najmniej problematyczne silniki opla.Sprostowanie silnik Z16SE to 8v i ma 87km w merivie i 84km w astrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silniki opla 8 zaworowe to jedne z najtrwalszych silników jakie można spotkać można by powiedzieć gwarancja bezproblemowej eksploatacji jeżeli regularnie wymienia się olej wysokiej jakości. Fakt że do merivy trochę za słaby. Ja posiadam merive z silnikiem 1,8 kupiłem ją w niemczech bardzo delikatnie stukniętą w błotnik z przodu z przebiegiem 33tyś km obecnie ma 53tyś km . Od przebiegu 35tyś założony gaz przez ten okres wymieniałem dwa razy olej na GM 5w30 i nie zauważyłem żadnego ubytku od wymiany do wymiany. Dwa razy była trasa nad morze 750 km w jedną stronę zero brania oleju. Nadal w aucie wszytko oryginalne tercze klocki. Wymieniłem końcówkę i łącznik stabilizatora po wjechaniu w dziurę.

Być może była by na sprzedaż jak by coś to pisz na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

wymienia się olej wysokiej jakości


wymieniałem dwa razy olej na GM 5w30


jeżeli uważasz ze ten olej jest wysokiej jakości to nawet sam nie wiesz w jakim jesteś błędzie.

Olej wysokiej jakości to m. in. Motul lub Liqui Moly. Wolałbym lotosem czy orlenem zalać niż GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w pełni polecam Gm .Ja zrobiłem 150tys i silnik w dobrej kondycji sasiad 270tys i tez silnik w dobrej kondycji.Moze sa i lepsze ale ten w zupełnosci wystarczy nie ma sensu przepłacac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość andrzejwr

Posiadam w mojej Mery silnik 1,8 125km jest zagazowany przezemnie i niemogę złego słowa powiedzieć spalanie na krótkich trasach spokojną jazdą 9l LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności