Skocz do zawartości

problem z nawiewem - ASTRA H


Gość bober98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Udało mi się tydzień temu naprawić ten rezystor w końcu - masakra, żeby się tam dostać... trzeba dużo cierpliwości
Wyjąłem - pojechałem do elektrycznego kupiłem termik.

Oryginalny był 152 st. W elektrycznym pasujący był taki od 159-169 stopni.

Kupiłem.

Wbrew informacjom popencjusza ten termik jest lutowany.

Poszedłem do specjalisty. Wlutował mi termik.

Włożyłem rezystor i wszystko działało.

Działało jeden dzień

Na drugi dzień znów to samo.

 

Co może być powodem? Proszę o pomoc.

Kupić nowy rezystor jednak?

Nie wyglądał źle. Nie był nigdzie przepalony raczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Dobrze wiedziec zebyl lutowany. Jednak w wiekszości urządzeń elektrycznych termik ten jest zaprasowywany. Czy przerwa w obwodzie lezy dalej po stronie rezystora? Mierzyłeś ciągłość? Jeśli okazałoby się że jest za wysoka temp w układzie to termik otwiera obwód a po ostygnięciu obwód zostaje przez niego zwarty. Reklamuj termik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec zebyl lutowany. Jednak w wiekszości urządzeń elektrycznych termik ten jest zaprasowywany. Czy przerwa w obwodzie lezy dalej po stronie rezystora? Mierzyłeś ciągłość? Jeśli okazałoby się że jest za wysoka temp w układzie to termik otwiera obwód a po ostygnięciu obwód zostaje przez niego zwarty. Reklamuj termik.

 

Oryginalnie też był przylutowany...

Nie mierzyłem, podejrzewam, że to znów rezystor bo ten sam problem jest. Sprawdzałem ciągłość jak wyjąłem go za pierwszym razem - nie przewodził. Jak wymieniłem termik to zaczął przewodzić

Coś musi powodować przepalenie tego termika. Nie była to wina "wieku" tamtego termika.

Nie będę przecież reklamował termika za 6 zł...

 

Co może być powodem jego przepalania się. Skąd za duża temperatura?

Może coś nie tak z dopływem powietrza?

 

A może to rezystor się za bardzo grzeje, bo jest stary i zużyty?

Edytowane przez bober98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam, dołączę się do tematu i zapytam jak dostać się do kabli , bo mi nie łączą w silniczku, przez co gdy je ruszam raz działa nawiew a raz nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności