Skocz do zawartości

temperatura silnika 1,9diesel 150KM


Gość benek81

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie jaka powinna byb temperaura silnika w mojej astrze 1,9diesel 150KM?jak jade krotka trase tzn 10-15km silnik nagrzewa mi sie do temperatury 75 stopni i tak sie utrzymuje jak go pogonie to temperatura wzrasta do 80stopni temperatura otoczenia 1stopien dlatego nurtuje mnie to czy jest ok czy nie?czytam fora ale nikt zabardzo nie umie sie okreslic jaka powinna byc temperatura tego silnika jeszcze drugie pytanie pali mi srednio w miescie miedzy 7-8litrow czy to jest dobrze?podzielcie sie opiniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ja mam dwa takie same silniki w jednym (signum) temperatura pracy zimą na poziomie 85'C. Spalanie cykl mieszany z przewagą miasta i DPF to 7,5l/100km.

Astra ma temp. 75'C i spalanie nie przekroczyło jeszcze nigdy 8 litrów (bez dpf) nawet przy dynamicznej jeździe i zrobionym programie na 180KM. Różnice spalań na poziomie nie przekraczającym 1 litra można uznać za dopuszczalne (każdy depcze pedał inaczej), drogi, górki, słaby akumulator, jazda z włączoną sprężarką klimy itd. itp. Zapomniałem dodać, że w obydwu mam zaślepione klapy zawirowań w dolocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobna sytuacje w zime max 70 stopni w lato 80 +- czasami i 90 ale to przy 30 stopni na dworzu i katowaniu:D. Bylem u 2 mechanikow i kazdy z nich sprawdzal mi miedzy innymi termostat(zadnych bledow). Po sprawdzeniu kazdy stwierdzal ze termostat jest dobry i nie ma co wymieniac i szukac innej przyczyny ---> przyczyny nie znaleziono. W kolejna zimę bylo to na tyle meczace ze samochod ewidentnie nie dogrzewal i ostatnia trase zrobilem w kurtce i zmarzlem(mimo ze na silniku bylo 70 ++ stopni) :D. Wymienilem odrazu termostat z obudowa i jak reka odial 84-90 stopni (nigdy mniej) kiedy na dworzu -15 bez problemu w krotkim rekawku sobie siedzisz po paru minutach jazdy ;o wiec tak czy inaczej proponuje zaczac od tego :) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymień termostat, miałem ostatnio to samo max temperatura max 80*C po dobrym przegonieniu, przy okazji wymiany rozrządu wymieniłem termostat. Auto na mrozie bez problemu osiąga 89 stopni i rozgrzewa się bardzo szybko. Ja mam w DTJ ponad 150 KM i spalanie w mieście zamykam w 7L bez większego wysiłku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Gildzior

Witam Was i odgrzeję temat.

 

Posiadam Astrę H 1.9 CDTi zawirusowaną na 180KM, bez DPFa i EGRa.

2 miesiące temu zrobiłem całą górę silnika tj. wszystkie zawory, wałki rorządu, planowanie, nowy rozrząd z pompą wody, oraz cieknący termostat. Całość kostowała mnie ~4700zł.

Obecne temperatury jakie mam na silniku to przy spokojnej jeździe 86-94 stopnie.

Zastanawia mnie natomiast fakt, że jeśli trochę ją pocisnę na trasie (180-210 km/h) to temepratura wzrasta nawet do 107 stopni i nie chce spadać jadąc na tempomacie. Czy to normalny obiaw w przypadku takich modyfikacji ??

Płyn chłodzący również wymieniony i utrzymuje się na poziomie 1cm powyżej krawiędzi sklejenia zbiorniczka wyrównawczego.

 

Pierwszy raz w życiu jeżdżę dizlem i uczę się go cały czas : SMILE :

 

Pozdrowienia

Gildzior

Edytowane przez Gildzior

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna t amodyfikacja. Silnik zaorany czy co ze tylko 180 koni?? Nic nie kumam ale dobra.

A temperatura to jak myslisz gdzie jest mierozna na chodnicy czy gdzies indziej?? Mialaby byc taka stabilna w calym zakresie. Temperatura odczytana z opcoma/techa??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gildzior

Takiego kupiłem z wykresem z hamowni : SMILE : Podobno najbezpieczniej dla tego silnika to 180KM.

Druga sprawa, że w zupełności mi wystarczy po Bertonce 1.8 115 KM :-D

 

Info o temperaturach z ukrytego menu w komputerze.

 

Modyfikacja to wyrzucony DPF i EGR + wirus ponad rok temu.

 

Napisałem o naprawie góry silnika z termostatem bo nie wiem czy może to być ważna informacja czy też nie :)

Edytowane przez Gildzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności