Skocz do zawartości

Uruchomienie po dlugim postoju - ASTRA II, 2.0 Diesel


Gość manczo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się poradzić od czego zacząć diagnozowanie problemu w mojej asterce (2002), 2.0 Diesel, 230 000 km.

Problem dotyczy porannego uruchamiania silnika, ale tylko jak długo samochód postoji na dworze
(ok 5 dni) - kreci, kreci i nic... dopiero po kilkunastu probach jakos odpala i pozniej jest juz ok. Natomiast jak probuje uruchomic po krotkim czasie postoju (np. po 1 dniu) odpala odrazu.

Dodam ze jak jest silnik rozgrzany to pali od strzału, nie ma zadnych problemów. Akumulator jest nowy.

 

I tak sie zastanawiam od czego zaczac szukac problemu... teraz mysle nad wymiana swiec. A moze lepiej najpierw podłączyć pod komputer?

 

Moze ktos z Was mial podobny problem i go szybko rozwiazal? Licze na rady.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez manczo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum tematów związanych z problemem opalania po dłuższym postoju.

 

http://forum.opel24.com/topic/1806-astra-g-diesel-problem-z-odpalaniem-po-duszym-postoju/

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tu jest problem z szczelnością układu paliwowego?? paliwo pewnie wraca do baku i jest trudno je znów zaciągnąć .. myślę, że powinieneś zrobić eksperyment .. wpuścić trochę sprężonego powietrza do baku i spróbować wytworzyć ciśnienie .. jeżeli wtedy odpali zdecydowanie szybciej, to znaczy, że miałem rację :-)

Chciałem się poradzić od czego zacząć diagnozowanie problemu w mojej asterce (2002), 2.0 Diesel, 230 000 km.

Problem dotyczy porannego uruchamiania silnika, ale tylko jak długo samochód postoji na dworze
(ok 5 dni) - kreci, kreci i nic... dopiero po kilkunastu probach jakos odpala i pozniej jest juz ok. Natomiast jak probuje uruchomic po krotkim czasie postoju (np. po 1 dniu) odpala odrazu.

Dodam ze jak jest silnik rozgrzany to pali od strzału, nie ma zadnych problemów. Akumulator jest nowy.

 

I tak sie zastanawiam od czego zaczac szukac problemu... teraz mysle nad wymiana swiec. A moze lepiej najpierw podłączyć pod komputer?

 

Moze ktos z Was mial podobny problem i go szybko rozwiazal? Licze na rady.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację. Okazało się ze faktycznie była nieszczelność, konieczna była wymiana uszczelek pod wtryskiwaczami.

 

Po uruchomieniu zimnego silnika zdarza się, że idzie przez chwile czarny dym z tłumika... no ale chyba nie ma czym sie przejmowac prawda?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,u mnie problem wygląda tak że po dłuższym odstaniu auto nie odpala na płaskiej powierzchni,jeżeli postawie tył w górze to pali bez problemu.Gdzie szukać problemu???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności