Skocz do zawartości

Pomocy! problem z odpalaniem zafira 2.0Dti 101hp


Gość Whisky07121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Whisky07121

Witam Wszystkich i prosze o pomoc jak w temacie

Moja zafira nie odpala od kiedy zabraklo mi paliwa i za oparach probowalem dojechac na stacje bezynowa

zaraz po zatankowaniu auta musialem pokrecic ja z 25min padl akumulator i pomogl mi inny kierowca przy uzyciu kabli

kiedy wkoncu odpalila nie moglem wkrecic ja na obroty przez okolo 5min pozniej bylo ok

na poczatku palila ale bylo coraz ciezej az doszlo do tego ze musialem uzywac Rapidstart-u aby ja odpalic gdy odpalila jechala normalnie zero przerywania czy utraty mocy.. az doszlo do tego ze moge ja odpalic tylko za pomoca linki holowniczej... ostatni raz gdy nia wracalem do domu czklo jej sie kilka razy paliwa bylo full,

nastepnego ranka gdy przy uzyciu linki znow ja odpalilem nie moglem wkrecic jej na obroty max 3000rpm

po przejechaniu 5km max 2200rpm... potrzebuje tego auta do pracy obecnie jestem w trudnej sytuacji i nie stac mnie na mechanika co moze byc przyczyna i co sprawdzic i jak?!

prosze o pomoc porade dziekuje z gory

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Zacznij od odczytania błędów metodą gaz-hamulec. Prawdopodobnie pada Ci pompa paliwowa (przytarła się z braku paliwa). Poszukaj w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Whisky07121

co znaczy metoda gaz hamulec

czy pompa jest w baku jak sprawdzic czy dziala jaki koszt uzywanej pompy?

Dzieki za odp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klopsik1

kolego...pompe paliwa masz przy silniku...koszt regeneracji 1500 w góre. jeśli zatarł się tłoczek. może tylko sie zapowietrzyła. Myśle że bez fachowca sie nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Whisky07121

kolego...pompe paliwa masz przy silniku...koszt regeneracji 1500 w góre. jeśli zatarł się tłoczek. może tylko sie zapowietrzyła. Myśle że bez fachowca sie nie obejdzie.

dziekuje za informacje gdzie jest pompa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

wciskasz gaz i hamulec, przekręcasz kluczyk i na liczniku km pojawiają się liczby. Spisz i wpisz w wyszukiwarce co oznaczają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klopsik1

czy to moze byc tez cos ze swiecami zarowymi???

Watpliwa sprawa... kolego . pierw sprawdz czy masz rope w filtrze paliwa.. jeśli nie ma dolej sprobuj zapalić..Później przejedz dosc długi odcinek by sie odpowietrzyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Whisky07121

wciskasz gaz i hamulec, przekręcasz kluczyk i na liczniku km pojawiają się liczby. Spisz i wpisz w wyszukiwarce co oznaczają.

witam kolege metoda gaz hamulec nie dziala chyba... po wcisnieciu gazu i hamulca przekrecam klucz i wyskakuje pzebieb a wyzej InSp po zgasnieciu IsPn 0.0km poniewaz wyjmowalem aku...

masz moze jeszcze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności