Skocz do zawartości

Pomocy P0500 1.7CDTI z17tdh czujnik prędkości


Gość karlos019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karlos019

podczas przyspieszenia zaswieca sie service wiec moze to byc zwiazane z trakcja lub wogole to nie musi sie laczyc z tym bledem p0500

jak piszesz zapisuje sie po uruchomieniu silnika.moze to byc wszsytko od egr zaczynajac ...

Dokładnie wudzie mi właśnie piszą żebym przeczyścił EGR, zawór podciśnienia turbo itd. Coś w tym mrze być. Nawet mogę obstawić chociaż to mało prawdopodobne zabrudzony filtr paliwa bo w sumie ponad 2 lata nie wymieniałem tez jest taka opcja nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa i ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To dlaczego to mi się załącza tylko i wyłącznie podczas przyspieszania i pod obciążeniem. Powinno się załączać "losowo" że tak powiem a to tak nie jest. Jak jadę sobie normalnie w mieście spokojnie to nie załączy się nic czasami przez parę dni.

bo być może przesunięcie nadwozia to powoduje .. to coś uwarunkowane może być odciążaniem lub dociążaniem przedniego zawieszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wudzie mi właśnie piszą żebym przeczyścił EGR, zawór podciśnienia turbo itd. Coś w tym mrze być. Nawet mogę obstawić chociaż to mało prawdopodobne zabrudzony filtr paliwa bo w sumie ponad 2 lata nie wymieniałem tez jest taka opcja nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa i ....

cóż EGR ma do błędu P500 lub błedu z ABSu .. daj spokój .. jeżeli ktokolwiek zna się na silnikach i samochodach to wie, że to jest absurd :) .. oczywiście sprawdzić możesz .. w końcu poznasz trochę silnik lub wydasz troche pieniązków :) Twoja wola :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

cóż EGR ma do błędu P500 lub błedu z ABSu .. daj spokój .. jeżeli ktokolwiek zna się na silnikach i samochodach to wie, że to jest absurd :-) .. oczywiście sprawdzić możesz .. w końcu poznasz trochę silnik lub wydasz troche pieniązków :-) Twoja wola :-)

 

 

Tak jak pisałem wyżej najwięcej dziwi mnie to że to dzieje się podczas przyspieszania. Piszę z różnimy ludźmi i piszę mi o zaworze podciśnienia turbo, Elektrozawór sterowania geometrią może i mają rację ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej najwięcej dziwi mnie to że to dzieje się podczas przyspieszania. Piszę z różnimy ludźmi i piszę mi o zaworze podciśnienia turbo, Elektrozawór sterowania geometrią może i mają rację ?

no to niech mi wytłumaczy zależność na wyskakiwanie błedu P500 może zawsze się czegos nowego nauczę :) aż mnie to ciekawi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlos019

no to niech mi wytłumaczy zależność na wyskakiwanie błedu P500 może zawsze się czegos nowego nauczę :-) aż mnie to ciekawi :-)

I tu jest "pies pogrzebany" jak ja to mówię ile ludzi tyle opinii. Jeden gość też miał taki błąd i co było przyczyna jak opisywał ??? Nikt by się nie skapnął. Po wymianie filtra paliwa problem całkowicie zniknął. I jak można to wytłumaczyć?? A gdzie tu ABC i jakieś czujniki prędkości z błędu o500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i po odpaleniu błąd natychmiast wyskoczył w systemie ale nie zapaliła się kontrola "auto z kluczykiem" kontrolka zapala się tylko wtedy gdy potrzebuję więcej mocy np. podczas wyprzedzania czy jazdy pod górkę...

 

a problem wystepuje podczas obciazenia.

tak wiec sprawdz to czy przy stalej predkosci to sie dzieje

czy przy stalej predkosci obrotowej np 3000obr/min

 

podlacz op coma i po zaswieceniu na swiezo bez gaszenia sprawdz co znajdzie:)

 

dobrze bylo by nagrac pare przejazdow i przejrzec logi csv

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest "pies pogrzebany" jak ja to mówię ile ludzi tyle opinii. Jeden gość też miał taki błąd i co było przyczyna jak opisywał :?: Nikt by się nie skapnął. Po wymianie filtra paliwa problem całkowicie zniknął. I jak można to wytłumaczyć?? A gdzie tu ABC i jakieś czujniki prędkości z błędu o500

więc ktoś cos zrobił .. a problem znikł i teraz niosą się wieści o cudownym ozdrowieniu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest "pies pogrzebany" jak ja to mówię ile ludzi tyle opinii. Jeden gość też miał taki błąd i co było przyczyna jak opisywał :?: Nikt by się nie skapnął. Po wymianie filtra paliwa problem całkowicie zniknął. I jak można to wytłumaczyć?? A gdzie tu ABC i jakieś czujniki prędkości z błędu o500

albo ktos pomylił bład P0500 z błędem P0400, który rzeczywiście mówi o zaworze EGRu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności