Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Corsy C 1.2?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Corsę C 1.2 16V z 2003 r. od nowości. Po 6 latach wymieniłem akumulator na oryginalny GM. W salonie powiedziano mi, że robią jedynie większą pojemność i wsadzono mi 44 Ah. Padł po 2,5 roku. Teraz wsadzają już min. 50 Ah w cenie pow. 400 zł!

 

Zastanawiam się, czy mniejszej trwałości akumulatora nie spowodowała większa pojemność (mam tylko wspomaganie, centr. zamek. i el. szyby, jeżdżę głównie na krótkich trasach w mieście). Poprzedni akumulator (36 Ah - o ile mnie pamięć nie myli) wytrzymał 6 lat bez problemu.

 

Znalazłem akumulatory Centry 35 Ah, ale te mają z kolei zmniejszą pojemność niż zaleca producent.

 

Co radzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość boniek1993

Ja bym kupił 44 Ah wiele cors z owym jeździ zarówno B i C. Nie ma co się porywać na większy bo alternator nie będzie dawał rady go ładować szczególnie jak mówisz, że jeździsz głównie po mieście na krótkich odcinkach i nie zdążałby się porządnie naładować. Ja kupiłem używanego MBat'a 44Ah 2 lata temu i jeźdzę do tej pory i corsa pali nawet po kilku godzinnym słuchaniu muzyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Ja mam w starszej wersji 60Ah bo taki wsadził poprzedni właściciel i jakoś to śmiga. Chcesz aby aku dłużej służyło to trzeba go bardziej poszanować- mam tu na myśli może jakieś ledy do jazdy dziennej, wtedy aku jest ciągle naładowane i przez to zwiększa się jego zywotność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość UmberPwner

Ja w Corsie B z takim samym silnikiem mam 45Ah i wszystko jest cacy, odpala w zimie bez problemu, na postoju normalnie słucham muzyki i nie ma żadnych problemów. Firma to Kager, koszt około 170zł. Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Gość właściciel Corsy C

Wszystko zależy od samego akumulatora, jezeli będzie udany to bez różnicy jest kilka ampero-godzin różnicy. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Mam akumulator centry 44 AH sprawdza się doskonale. Nasjważniejsze,aby ładowanie było na odpowiednim poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witajcie, przymierzam się do wymiany akumulatora w swojej Corsie C 1.2 16V (klima, centralny zamek, elektryczne szyby, wspomaganie elektryczne) obecnie mam oryginalny Gm 12V 55Ah 255A ja na nim jeżdżę już 5 rok, wcześniej nie wiem ponieważ auto sprowadziłem z Niemiec. Na stronach z doborem akumulatorów są same mniejsze akumulatory (mniejsza pojemnośc) Mam  w związku z tym pytanie, od czego to wszystko zależy? Ten co mam obecnie sprawował się dobrze, odpalał na dotyka i nie było z nim problemu, rok temu jak podładowałem przed zimą to chodził jak należy.

 

Czy pomoże mi ktoś z doborem?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności