Skocz do zawartości

Silnik słabo wchodzi na obroty


Gość megarave

Rekomendowane odpowiedzi

Gość megarave

Witam.

Silnik słabo wchodzi na obroty tzn.do około 2tys.jak traktor a jak się włączy turbo to ciągnie do końca. Gdy się rusza z miejsca autem to jest strasznie(brak mocy kompletnie) dopiero jak turbo się uaktywni to ciągnie. Silnik nie szarpie, obroty nie falują. Co może mieć wpływ na obroty?

Przepływka wymieniona, czujnik doładowania wymieniony, przepustnica czysta, filtry wymienione, świece nowe, egr czysty.

Może coś z komputerem nie tak lub elektroniczny gaz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/54221-zafira-20dti-brak-mocy/

http://forum.opel24.com/topic/60081-brak-mocy-20-dti/

I jeszcze parę innych tematów znajdziesz na forum, tylko użyj wyszukiwarki.

Przepływka i czujnik nowy czy używany?

Po odpaleniu i pracy na jałowym sztanga od turbiny cały czas jest zaciągnięta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość megarave

Czujniki bosch nowe. Sztanga na jałowym zaciągnieta caly czas. Zobacze ten katalizator.

 

 

Sprawdzony katalizator i to nie to. Chyba zostaje kwestia mechaniczna lub cos z kompem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość popencjusz

kolego jeśli piszesz że bierze od momentu "załączenia się turbiny a poniżej jest muł" to ewidentnie wina leży po stronie za niskiego ciśnienia w kolektorze dolotowym. Turbo nie załącza się od tak, bo ono chodzi od momentu zapalenia silnika, tylko że wartości znamionowe ciśnienia osiąga w granicach 2000obr. W związku z tym radziłbym podjechać do kumatego mechanika co zrobi Ci odczyt danych rzeczywistych i na podstawie analizy postawi diagnozę. Dodam, że na niskich obrotach duże znaczenie ma każda ilość ciśnienia i jakikolwiek ubytek jest wyczuwalny. Dodatkowo (tego nie jestem pewien czy w Twoim silniku jest) jeśli masz klapy zawirowań powietrza nie chodzą one prawidłowo to też mogą przyduszać auto. Napisz skąd jesteś to może ktoś Ci pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem weze,ic i bla jest dobrze.Kolektor dolotowy był czyszczony, nie wiem może cos tam się znow przykleilo? Najpier czyszczenie raz jeszcze a później jakiś komp bo już nie wiem.Do tego miałem wczoraj bledy P1335 i P1220 wiec zobaczymy ale raczej czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik był problemem, wymieniony i błędy znikły. No to musze znaleźć czas na czyszczenie tego dolotu. Napisze jak będzie po wszystkim bo ostatnio cos tez autko zaczyna mi palic 7,5litra na 100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość megarave

Kolektor ssacy wyczyszczony na blysk i nic to nie dalo.

Wpadlem na pomysl podlaczenia przelewow zamiast do pompy prosto do powrotu do baku.I odziwo zasieg na pelnym baku z 800km wzrosl mi do 1000km i spalanie spadlo ale obroty wciąż mułowate.

Zostaje mi diagnostyka w bosch serwis bo chyba cos jest nie tak z dawkami paliwa.(wszelkie opcje się wyczerpaly)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności