Skocz do zawartości

Z19DTH pluje olejem drugi raz


Gość adrian9669

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrian9669

Witam wszystkich.

Coś dziwnego dzieje się z moim autkiem. Wczoraj wybraliśmy się w trasę 30km do rodziny, autko rano odpaliło normalnie, po drodze żadnego błędu nie pokazało, na miejscu postało około 3 godzinki czyli jeszcze dobrze nie ostygło i wracamy. 5 km przed domem wywaliło żółtą kontrolkę poziomu oleju pod obrotomierzem. Pogoda uniemożliwiła zatrzymanie się (sypiący śnieg, jazda 50km/h, ograniczona widoczność) więc dojechaliśmy do domu. Po dojechaniu podniosłem maskę i zobaczyłem że silnik od góry jest zapaćkany olejem a bagnet jest lekko podniesiony. Sprawdziłem poziom oleju - na bagnecie sucho. Dodam, że rok temu przy temperaturze -20 zamarzła odma i wystrzelił olej przez bagnet. Wtedy odma została przeczyszczona przez mechanika i było ok. Czy teraz znowu mogła się zapchać? Wczoraj cały dzień było parę stopni powyżej zera. Jest to dla mnie dziwna sytuacja, bo stało się to w drodze powrotnej a nie od razu po odpaleniu. Proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy camochod nie stal na duzej pochylosci??

bagnet ma oring uszczelniajacy ,nie jesz uszkodzony??

odma moze byc uszkodzona...

napewno przez odme w silniku bylo a duze cisnienie i musialo czyms wyjsc i byl to bagnet

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian9669

Samochód stał na płaskim. Zastanawia mnie tylko dlaczego wypluł olej w trakcie drogi powrotnej, a nie od razu po odpaleniu tak jak rok temu? Czyli nie ma co się bawić w czyszczenie tylko chyba trzeba wymienić tę odmę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian9669

Czeka mnie czyszczenie odmy, jestem umówiony w poniedziałek u mechanika, przy okazji wymiana oleju i wszystkich filtrów. Tak na przyszłość, można czyścić odmę samemu bez kanału "pod chmurką"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian9669

Auto wróciło dzisiaj od mechanika, został wymieniony olej, wszystkie filtry, spawane mocowanie wydechu, odgrzybiona, napełniona i sprawdzona klimatyzacja, no i oczywiście wyczyszczona odma. Całość 420zł. Myślę, że wziął niewiele, w ASO więcej bym zapłacił za same materiały... Może mi ktoś powiedzieć jak czyścić odmę samemu w tym silniku? Chciałbym się tego nauczyć i samemu profilaktycznie raz do roku wyczyścić żeby się takie sytuacje nie powtarzały. Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość zbyszek670

Zatkana odma świadczy o dużym zużyciu silnika ale i może zdarzać się w nowszych silnikach gdy jazdzimy samochodem na krótkich odcinkach gdy silnik jest niedogrzany a powodem jest wilgoć która miesza się z olejem i zamarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od trzech lat jeżdżę taki sam odcinek do pracy i z odmą nie miałem nigdy kłopotów i jej nie czyściłem. Za to co najmniej raz w roku czyszczę EGR, boost sensor i przepustnicę z kanałami za nią i jest ok. No i oczywiście wymiana oleju co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności