Skocz do zawartości

Corsa D - demontaż lusterka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w mojej Corsie D (2009r - przed FL) lusterko zewnętrzne ma lekki luz. Chciałbym je dokręcić ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Może ktoś już kiedyś to robił i pomoże? Jeśli będzie to pomocne to lusterko jest sterowanie elektrycznie, nie jest podgrzewane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chodzi zapewne o lusterko jako całość ?

Jeśli tak to musisz zdemontować tapicerkę na drzwiach

To może się przydać w demontażu http://vauxhall.workshop-manuals.com/corsa-d/index.php?id=901 Szyby masz opuszczane zapewne elektrycznie więc rysunek z demontażu pokrętła nie będzie potrzebny, jeśli jest inaczej to są prostsze sposoby.

 

Jeśli tylko szkło chcesz zdemontować aby dobrać się do mechanizmu to zerknij tu http://vauxhall.workshop-manuals.com/corsa-d/index.php?id=698

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem dodać, ze chodzi o demontaż całośc, tak szyby elektrycznie opuszczane. W wolnym czasie postaram się to ogarnąć ;) Dzięki wielkie ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się zamienić rysunki w foto-poradnik :-) i zapodać na forum.

Jak zdemontujesz tapicerkę drzwi to pozostanie już tylko dokręcić nakrętki mocujące lusterko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem tapicerke na drzwiach ale to nie rozwiązało mojego problemu.

Oprócz otworu po lewej stronie drzwi(nie widać tego na zdjęciu) nie ma żadnego otworu którym możnaby w jakiś sposób dojść do lusterka. A ten otwór z lewej strony jest za daleko, żeby czymkolwiek dostać się do lusterka. Pod folią jest blacha.

p1000274m.jpg

Edytowane przez Wazon91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem już to zdjęcia, jednak nie mam pojęcia jak tam się dostać ;/ Dziś może wpadnie znajomy mechanik i spojrzy swoim okiem.

 

edit

Chyba znalazłem jak to zrobić

http://vauxhall.workshop-manuals.com/corsa-d/index.php?id=703

 

edit

Zrobiłem tylko, że lusterko tzn ta szybka pękła ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim rysunku jest tylko jedna śrubka. Czy tylko na tej jednej trzyma się całość ?

Dokladnie tak. Jest to duży torx.

 

 

To może tak na spokojnie opisze co i jak zrobić, żeby dokręcić lusterko. Wiec po kolei:

 

 

1.Na początku należy wyjąć wkład lusterka
corsa-d-541.jpg
2. Następnie odkręcić 4 śrubki mocujące obudowę lusterka i rozdzielić tą część czarną z tą w kolorze samochodu.
corsa-d-542.jpg
3. A teraz mamy już dostęp do śrubki która należy dokręcić. Jest to duży TORX.
corsa-d-543.jpg
I gotowe ;) Tylko trzeba uważać przy wyjmowaniu wkładu bo mi lustro pękło i musze kupić nowe ;/ Ale lusterko już się nie rusza ;))
Edytowane przez Wazon91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość michalga

A czy mógłbyś proszę napisać jaki to jest torx? Mam taki sam problem w merivie B, już się dobrałem do lusterka ale musze kupić taki klucz (mam zestaw, ale są za krótkie) i nie wiem jaki to jest rozmiar. Biorąc pod uwagę, że torxy długie kosztują po kilkanaście zł/szt wolał bym kupić dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności