Skocz do zawartości

Astra H TwinTop 1.6 - zablokowany bagażnik , Proces zamykania dachu


Gość Piteroski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AREKLCF

No i problem rozwiązany . Kosztowalo mnie to w sumie 5 godzin grzebania przy samochodzie i niepotrzebne rozciecie wiazki kabli biegnacej wzróż zawiasów klapy tylnej bo jak sie okazalo przyczyna tkwiła troszkę dalej. trudno mi to Wam wyjaśnić ale spróbuje. Cala przyczyna tkwiła w jednym urwanym kabelku brązowo białym. Pękniecie umiejscowione było po lewej stronie bagażnika, nie tyle nawet w bagażniku jak juz poza nim w miejcu gdzie cieniuteńka wiązka kabli i 2 wężyki ciśnieniowe wchodzą już z bagażnika w boczek obok tylnego siedzenia. Dopiero gdy otworzyłem dach do polowy . zatrzymałem otwieranie i zajrzałem tam do środka dostrzegłem urwany kabelek. Wystarczyła lutownica , odrobina cyny i izolacja i wszystko wróciło do normy.zaloze sie ze serwis skasowal by mnie za takie cos z 300 funtow. Mam nadzieje ze komuś te wskazówki pomogą. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość daniel13102da

Witam, mianowicie mam dość konkretny problem, ponieważ podczas składania dachu (wcisniety przycisk jakies 2/3sekundy) osoba trzeba otworzyła bagażnik i proces ten sie zatrzymał bo padło aku, i był problem ze nie chciała domknąć się klapa ponieważ ten mechanizm był podniesiony o kilka CM. ale udało rozebrać sie ten plastik trochę i obniżyłem ten mechanizm ręcznie. Lecz gdzy zamknąłem klapę bagażnika ta się nie domknęła i zarazem dach nie chce sie złożyć a bagaźnik otworzyć i nie wiem co teraz zrobić... Pomożecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość qAniczkAp

No właśnie Panowie ...nie mam takiej możliwości ,żeby bagażnik otworzyć ,...uchyla się na ok 5 cm i dalej trzyma pewnie jakiś zawias elektryczny czy Bóg wie co tam siedzi .Paradoks sytuacji jest taki ,że mimo "zamknietego" bagażnika, zamek bagażnika nie złapał za rygiel i nie mogę go docisnąć ,żeby złapał .Czyli ani w górę ..ani w dół..Komputer traktuje jako otwarta klapę i nie chce nic zrobić .pomiedzy siedzeniami pasażerów z tyłu znalazłem jakąś skrzyneczke ,która również nie chce się otworzyć (zaryglowana prawdopodobnie) bezpieczniki mam pod maską . Wiecie co w tej skrzynce się znajduje ?

Możesz awaryjnie otworzyć bagażnik. Przez tylne siedzenia, potrzebny będzie jakoś haczyk do przedłużenia ręki i od środka w bagażniku masz taka dziurkę - tak jest linka wystarczy ja pociągnąć haczykiem i bagażnik się otworzy. W którym miejscu zacina ci się dach? Mi się tak stało jak ta deska plastikowa była otwarta złożyłam ja ręcznie- trzeba ją było popchnac do przodu i potem poszła ladnie do tylko, zamknęłam klapę bagażnika którą była otwarta w drugą stronę - potem bagażnik się otworzył i ppstepowalam według instukcji awaryjnego składania dachu. Po zamknięciu bagażnik się zablokował otworzyłam ciągnac za linkę w wewnątrz. Przy awaryjnym składaniu przekrecasz imbusem srubke którą jest w bagażniku po stronie siedzen pod raka klapka - spróbuj zakręcić lub odkręcić półtora raza to jest też linka od bagaznika i też może pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.06.2017 o 13:43, qAniczkAp napisał:

Możesz awaryjnie otworzyć bagażnik. Przez tylne siedzenia, potrzebny będzie jakoś haczyk do przedłużenia ręki i od środka w bagażniku masz taka dziurkę - tak jest linka wystarczy ja pociągnąć haczykiem i bagażnik się otworzy.

 

Gdzie dokładnie (w której części bagażnika) jest ta dziurka z linką? Z tego co widzę inne wersje nadwozia mają takie pokrętło do awaryjnego otwierania bagażnika, ale przekopałem internet i instrukcję obsługi i nie widzę niczego takiego w przypadku TwinTopa. Obejrzałem dokładnie bagażnik od wewnątrz przy latarce przez otwór w tylnej kanapie i niczego takiego nie znalazłem, ale mogłem coś przeoczyć.

 

Również mam od paru dni zablokowaną klapę w TwinTopie. Mam go od 3 miesięcy i od czasu do czasu zdarzało się tak, że przy zgaszonym silniku po zamknięciu bagażnika nie gasło mi podświetlenie rejestracji (tak jakby nie działał czujnik?) ale za drugim zamknięciem zawsze gasło, więc nie uznałem tego za niepokojące. Kilka dni temu włożyłem coś do bagażnika, wsiadłem do samochodu i zaświeciła się kontrolka niedomkniętych drzwi. Bagażnik wydawał się jednak zamknięty. Otworzyłem go jeszcze raz i zamknąłem - kontrolka zgasła. Po dojechaniu pod dom bagażnik już się nie otworzył. Przełącznik w klapie cały czas działa i po naciśnięciu słychać pracujący silniczek - wydaje taki sam dźwięk, jak zawsze, ale klapa się widocznie nie odryglowuje (słychać silniczek, ale nie słychać cyknięcia). Sprawdziłem dach - składa się i rozkłada bez najmniejszego problemu. Podczas jazdy nie zapala się kontrolka drzwi ani nic nie piszczy. Po zamknięciu samochodu jeśli nacisnę przycisk od bagażnika to odblokowują się wszystkie inne zamki (tak, jak powinno być). Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do: AREKLCF

Czy aby dostać się do tego przerwanego kabelka, którego naprawa pozwoliła usunąć usterkę z klapą bagażnika, to trzeba rozbierać coś, czy widać go bez konieczności demontażu czegokolwiek.?Mam dokładnie ten sam problem. Pojawił się samoistnie. Po zamknięci dachu, brak sygnału zakończenia procedury, w tle  pracuje jakiś silniczek,.... Klapa bagażnika uchyla się na kilka centymetrów.

Edytowane przez Zyga63

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj Zyga, udało Ci się naprawić dach? Mam to samo. Co robić? 

W dniu 8.06.2019 o 07:57, Zyga63 napisał:

Do: AREKLCF

Czy aby dostać się do tego przerwanego kabelka, którego naprawa pozwoliła usunąć usterkę z klapą bagażnika, to trzeba rozbierać coś, czy widać go bez konieczności demontażu czegokolwiek.?Mam dokładnie ten sam problem. Pojawił się samoistnie. Po zamknięci dachu, brak sygnału zakończenia procedury, w tle  pracuje jakiś silniczek,.... Klapa bagażnika uchyla się na kilka centymetrów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności