Skocz do zawartości

Chip Tuning Astra 1.9 CDTI 120km 16v


Gość McPower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam proste pytanie...

otóż mam silnik 1.9 16v wersja 120km Z19DTJ jak wiadomo jest to słabsza wersja popularnego 150km Z19DTH w której moc jest zredukowana komputerowo, dostał ten silnik inny soft... Chciał bym się do wiedzieć do ilu KM mogę podnieść moc tego silnika

na początku chcialm podnieść ze 120km na 165km ale patrząc że jest to identyczny silnik co 150km tylko z innym softem a poza tym absolutnie niczym sie nie różni to się zastanawiam czy mogę zwiększyć moc do 195km przeliczając w % jest to 30% więcej przy silnikach 150km więc niby bezpiecznie.

 

bezpiecznie będzie zrobić taki duzy wzrost mocy ze 120km na 195km? czy lepiej podnieść ze 120km na 165km?

dodam tylko że wszystkie sprawy pod względem sprawności silnika już załatwione, nowe świece żarowe, nowe filtry, olej, nowe 2 wtryski, nowa uszczelka pod głowicą jak i kolektorem, EGR wyczyszczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

filtr dpf jest??

co do kodu silnika ,nie wnikam w szczegoly czy nie zmieniony jest osprzet silnika ,ale prawda jest ze w mapie sa sztuczne "dziury" majace na celu redukowac moc ....

ale jak 150km wyciagnie to juz duzo.......,165 km jak masz takiego dobrego tunera:)))

sprawa duzego przyrostu ... pamietaj jak nie polejesz to nie pojedziesz jezeli chodzi o spalanie (tylko nie pisz ze zmaleje :rotfl: ) skup sie lepiej na momencie obrotowym,bo on daje wiecej radochy przy przyspieszaniu

195km bez modyfikacji osprzetu nie widze tego

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

z tych silników można wyciągnąć ok 200KM tylko warunek to nowe sprzęgło bo stare - standardowe sypie się szybko. Pozostaje jeszcze sportowy filtr powietrza i wywalony DPF. Jak będzie regularnie zmieniał olej i studził turbo po jeździe to nic złego się nie stanie. Pytanie jeszcze czy auto ma służyć do jazdy rajdowej, szosowej czy ostrej miejskiej bo to też ma wpływ na żywotność podzespołów. Dużo też zależy od samego tunera. Jeśli zrobi dobry płynny program to podzespoły wytrzymają. Jak zrobi mocny dół (mam na myśli moment) to autko szybko się posypie. Spalanie w cyklu mieszanym nie zejdzie poniżej 7,5 l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, autko DPF nie ma seryjnie, olej wymieniam co 10.000km jak i wszystkie filtry troszkę kosztowny zabieg ale wolę wymieniać wszystko co 10k olej leje najdroższy i najlepszy jaki jest Castrol Edge 5W 40

 

Autko będzie jeździć troszkę po mieście i troszkę w trasie głównie jeżdżę po mieście ale jak jadę w trasę to od razu robię 1.500km w jedną stronę tak przynajmniej raz w miesiącu a w między czasie mam kilka wyjazdów w miesiącu do zachodnich sąsiadów w sumie 500km w obie strony po autostradzie...

 

Turbo zawsze jest studzone po jeździe nigdy nie gasze od razu auta po rozgrzaniu turbinki...

kwestia sprzęgła mnie zastanawia właśnie bo juz teraz miałem małe problemy ze sprzęgłem więc bedę musiał wstawić coś wytzymalszego a jeśli chodzi o spalanie auta to nie robie chipa po to żeby paliło mniej tylko po to żeby się zbierała... tuner jest dobry więc co do tego to nie ma wątpliwości...

 

myslałem o wymianie wałka ale okazało się że ten silnik jest identyczny jak 150km więc wałek jest ok nie ma sensu wymieniać na inny.

 

mati11294 wyciągnąć 165km z tego silnika to nie problem o ile ktoś kto to robi zna sie na tym wszystko jest zależne od kierowcy bo jesli ktoś robi ten silnik na 200km a kierowca to idiota to szybko posypie sie silnik z podzespołami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

u mnie jest bardzo łagodny choć ostnio pojawiła się turbodziura z którą walczę :-) i przyrost momentu w okolicach 2200 jest bardzo odczuwalny ale to wina mechaniki auta. U mnie miało być programowo 200KM ale autko na pierwszej hamowni miało mieć seryjne 150 a miało 135:( więc nadmiar mocy poszedł w ubytek seryjnej mocy i wyszło 180KM. Mam do wymiany kolektor dolotowy więc tuner stawiał głównie na niego i prawdopodobnie lejący jeden wtrysk.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzili ci wtrysków przed chipem? :D

 

u mnie na hamowni wykazuje 131km

Teraz zostaje zmieniona uszczelka pod głowicą i kolektorem wraz z nowa chłodnicą i będzie wirusowane

mysle że tez będę próbował wyciągnąc cos w granicach 180km z tego silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie sprawdzałem z oszczędności. Koleś nie bardzo chiał podnosić moc i kierował mnie do specjalisty. Ja poprostu to olałem i kazałęm robić program. Zrobiłem jak narazie prawie 40 tyś na programie i autko wciąż żyje, i nie bierze oleju. Ogólnie jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj podjelismy decyzje ze podniesiemy moc na 180km mysle ze tyle wystarcz... zobaczymy najpierw jak auto bedzie sie zachowywalo tak zeby nie przesadzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności