Skocz do zawartości

Chip Tuning Astra 1.9 CDTI 120km 16v


Gość McPower

Rekomendowane odpowiedzi

przed chipem pokazywało 129km na hamowni.

Całe kopcenie to ponoć wina turbiny no ale dziwi mnie że kopci aż tak.

wtryski nie są najmłodsze ale wszystkie sa w granicy zera... przelot autka to 180.000km

Wszystko sprawdzane komputerowo, ciśnienie wtrysku paliwa, ładowanie turbiny, EGR, dopływ powietrza itp... i wszystko niby jest ładnie i pieknie.

 

Jakiej granicy zera co ty piszesz bo nie kumam. Zaden tuner ne robi chipsa na jakas moc. Ile wyjdzie tyle wyjdzie.Wie ze dla danego silnika i danej suszarki dmuchniecie 1.5 bara to limit przy pewnych obrotach silnika i tej granicy poporastu nie przekracza. Podlewa paliwem ile moze by moc wzrastala w danym zakresie obrotów ale tak zeby jeszcze nie bylo batorego za autem. Ewentualneijekaies inne rzeczy ktore mog aograniczac jednostke, wytryzmalosc podzespolow czy EGT na ukladzie wydechowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość diaderny

Witam Was serdecznie ja mam silnik 19 CDTI Z19DTL miałem mały problem przy wymianie oleju było go o litr więcej, wymieniam co rok lub 10000 km. Głównię jeżdżę po mieście czyli Szczecinie. Filtr DPF dopala się różnie co 400 lub 600 km. W warsztacie znanym z tuningowania silników i usuwania DPF
w Szczecinie polecili mi od razu wywalenie DPF i podniesienie mocy. Teraz zastanawiam się o ile podnieś szmoc? Czy zamiast podnoszenia szmocy zrobić tylko lepszą charakterystykę silnika i jego parametrów ponoć jest taki program. Szmocy nawet przy tych 100 konikach jak dla mnie wystarcza i w mieście
i w trasie. Czy tylko podnieść delikatnie moment obrotowy. Może coś doradicie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik sie ciagnie w gore spokojnie o 40% ( mozna 2 razy wiecej) wiec ponad 140 km powinno wystarczyc

z uwagi na fakt ze miasto itp wg mnie spokojnie mozez do 120 podciagnac moc moment zas tez o jakies 40-50 niukow

wtedy nie bedzie obaw ze za duzo ze cos sie zepsuje (dwumas itp) a roznica bedzie a nawet spalanie powinno sie nie zmienic

zauwazalnie

wiec wg uznania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr DPF dopala się różnie co 400 lub 600 km

 

Trochę często Ci się wypala. Ja też jeżdżę głównie po Szczecinie i wypalanie mam co 1100 - 1200 km tak, że wydaje mi się że jest coś nie tak. Może przerywasz często wypalanie i stąd ten nadstan oleju z paliwem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diaderny

Witam tak myślę, że podniosę moc tylko do jakiś 120 km. Co do wypalania to też wiem, że za często ale co zrobić. Wypalanie przerwałem tylko raz i to bardzo dawno, potem sprawdzałem na techem i było w granicach 18 %. Kilka razy zaczęło się wypalać pod pracą wtedy 3 tyś i trzymałem aż się wypali i nie wiem czy przez to nie przybywało oleju.

Za tydzień jadę pod Łódź to go trochę przegonię. Ponoć jest jakiś płyn do DPF, który dodaje się do napędu?

Ale dobiegamy od tematu.

Edytowane przez diaderny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kilka razy zaczęło się wypalać pod pracą wtedy 3 tyś i trzymałem aż się wypali i nie wiem czy przez to nie przybywało oleju.

 

Wg. mniej raczej tak, wypalanie na postoju nie jest szczególnie zdrowe dla silnika. Co do preparatu do DPF to jest np. Liqui Moly.

 

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=255&category_id=17

 

Co do skuteczności się nie wypowiem choć raz używałem ale ja generalnie nie mam problemów z DPF-em więc to było raczej profilaktycznie.

Powiem tak, jak jeździłem na oleju Mobila to filtr wypalał mi się co 600-700 km, na Liqui Moly jak wyżej.

Ale jak masz już zawalony DPF to tylko wycinka i podniesienie mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności