Skocz do zawartości

Klima nie działa...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

 

Zblokowało mi pokrętło ciepło zimno, zawiniły cięgna przy wymienniku ciepła, napiłem wszystko ok, ale klima nie działa.

Dokładniej pisząc włącznik klimy nie swieci się i nie załancza klimy, natomiast w rzekaźnikach słychac "cykanie" podczas próby włączenia klimy.

Klime mam mamualną

Bezpieczniki, przekaźniki, są ok, klima odgrzybiona i świerzo nabita, wczęsniej wszystko dziłało, więc o co kaman???

Od 3 dni siedze na forum i nic tu nie znalazłem dlatego pozwoliłem sobie założyć ten wątek.

Może jakaś mądra głowa coś doradzi.

Z góry serdecznie dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sprężarka się włącza,czy cewka jest sprawna

Na chwilę obecną wiem że wentylator od chłodnicy nie działa, cewki nie wiem gdzie mam szukać, i nie wiem czy srężarka się załancza. Dziś już ciemno , ale jutro dowiem się gdzie mam cewki szukać i jak ją srawdzić zobaczę też tę sręzarkę i dam Ci znać.

Wielkie dzięki za odzew :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co rozbierales i co wymieniales

rozbieralem VB kilkanascie razy i z manualna klima i z klimatronikiem

nie wiem co mozna pomerdac przy pokretlach od nawiewow

zeby klima nie dzialala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co rozbierales i co wymieniales

rozbieralem VB kilkanascie razy i z manualna klima i z klimatronikiem

nie wiem co mozna pomerdac przy pokretlach od nawiewow

zeby klima nie dzialala

Więc od początku.....

Wracałem do domku i zimno było wiec podkręciłem sobie ciepełko, ale coś się zblokowało i nie mogłem na maxa ustawić ogrzewania.

Klima działała nawet jak się zblokowało pokrętło.

Na drugi dzień rozebrałem najpierw panel z pokrętłami, ale tam było wszystko ok więc zdemontowałem radio, wszystkie właczniki (klima, ogrzewanie szyby cyrkulację powietrza) i no dalej popiołkę, tunel , a tam jescze wczęśniej panel ze strowaniem otwierania i zamykania szyb.

Rozebrałem tak by dostać się do wymiennika ciepła, ale go nie rozbierałem.

Od strony pasażera dostałem się do cięgna odpowiedzialnego za "ciepło zimno" popsikałem go lekko WD 40 ciągnełem raz w jedną raz w druga stronę i się odblokował, nie używałem siły.

No i montaż odwrotny do demontażu.

Zmieniałem pasek wielorowkowy w warsztacie i przy okazji zagadałęm na temat klimy, powiedzieli mi że jakaś kostka mogła się rozłączyć....

Ale jak ?

Dziś znów wszystko rozebrałem (konsolę ,tunel, itp) by zobaczyć ewentualnie jakąś rzekomą kostkę gdzie mi mechanik zasugerował.

Nie wiem albo ślepy jestem ale takiego czegoś nie ma.

A może sam włącznik klimy akurat jak na złość nawalił, (w chwili obecnej podśwetlanie jak i czerwona dioda włącznika nie pali),

i tyle afery o nic, ot może taki mały zbieg okolicznośći.........

A jeszcze cos mi się przypomniało... nie wiem czy takie istotne, ale..... otuż jak mam wyłączony nawiew (na zero) i włącze klime to czuć jak delikatnie zaczyna lecieć powietrze z kratek wentylacyjnych.

Edytowane przez nokturn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaczajac klime nawiew z auttomatu wlacza sie na 1 bieg (jezeli jest na zero) czyli dobrze przycisk dziala

 

sprezarki nie slychac nic ??obroty rosna??

 

mialem taki przypadek ze urwal mi sie kabel masujacy(konektor sie ukruszyl) od sprzegla sprezarki pod przednia belka ...cc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności