Skocz do zawartości

huczenie podczas zmiany biegu na wyższy


Gość adam115

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie bardzo potrafiłem znaleźć więc mam pytanie.

 

Zauważyłem, ze podczas zmiany biegu na wyższy po wciśnięciu sprzęgła słychać delikatne huczenie, ciche ale jednak słychać. Dodatkowo (może to jest normalne) przy wciskaniu sprzęgła właśnie na wyższych obrotach przy zmianie biegu na wyższy czuję też bardzo delikatnie lekkie tarce, mogę to porównać do włożenia np. kija w drobny piasek, pasażerowie tego nie słyszą ja tak. Czy ktoś z was miał taki problem? może to nie problem, dodam, ze to mój pierwszy diesel, którym jeżdżę od wczoraj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal auto, poczekaj aż się chwile rozgrzeje, tzn aż spadną trochę obroty.Otwórz okno i słuchaj jaka jest różnica gdy sprzęgło jest wciśnięte i puszczone.

Na wciśniętym będzie zapewne głośniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Jutro sprawdzę i dam znać.

Po liczbie twoich postów wielki szacun. Przepraszam, ale zapodałem inny temat w kategorii opel meriva diesel. Fajnie byłoby żebyś wyraził opinie i na ten temat. Żebyś nie szukał po forum to skopiowałem moje pytanie. Jak będziesz miał trochę czasu to proszę o opinię.

Prowadzę samochód od 15 lat i zawsze była to benzyna. Właśnie przesiadłem
się na diesla 17 cdti (meriva). Ja chyba nie potrafię nim jeździć Jak poprawnie
nim jeździć? Jadąc na 4 biegu 60 na godz. obroty są rzędu1700 - 18000 (wydaje
mi się ze silnik się męczy (może to dziwne złudzenie) nie zauważyłem , że jest
b. mułowaty. Na 3 biegu przy 50 na godz. pokazuje 2000, to jak w tym mieście
się poruszać? Jakie obroty służą najlepiej temu silnikowi?



Coś jeszcze zauważyłem, może to nie na ten temat, ale jakoś ten silnik
klekocze przy dodaniu gazu (czytałem trochę to forum i większość twierdzi,
że te silniki tak maja, ale ... na rozgrzanym silniku do momentu gdy nie
osiągnę co najmniej 2000 obr. to silnik chodzi jak traktor, od 2000 już tak nie
hałasuje. Jak jest na zimnym jeszcze nie wiem.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przy okazji najbliższej wymiany oleju w silniku sprawdzić poziom oleju w skrzyni.

A z wymiana wysprzęglika nie musisz się spieszyć - spokojnie kilka miesięcy jeszcze pośmiga. Chyba że hałas nasili się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności