Skocz do zawartości

1.Nieznikający olej... 2. dziwne wibracje...


Gość zweimall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

1. Mam takie pytanko.Od jakis 8miesiecy jestem posiadaczek ASTRY H GTC 125KM (DPF), przebieg 132tyś. Zaraz po zakupie byl wymieniany rozrzad i filtry i olej. I moje pytanie brzmi czy jest możliwe ze od tego czasu nigdy nie musialem dolewac oleju??? Jezdze na CASTROL 0w30. Jezdze glownie w miescie. Od zakupu przejechalem juz jakies 6-7tys kilometrow.

Ostatnio 2 razy jechalem z Katowic do Warszawy,pocisnelem troche na trasie 160-200km/h dojechalem do warszawy sprawdzilem olej bez zmian(wszytsko ok) wrocilem do katowic to samo olej ok. W istrukcji pisze ze silnik powinien z uzywac jakies 0.5L oleju na 1000km.

 

Olej sprawdzalem na stacji benzynowej.Podjechalem zatankowalem,zaplacilem i sprawdzalem olej jakies 3-4 min od zgaszenia silnika. I olej byl idealnie w przedziale min-max. Sprawdzilem jeszce po 15 min od wylaczenia silnika i wtedy juz pokazywal ze cale to zgrubienie do sprawdzania poziomu jest "w oleju" ale nie wiecej.

 

 

2. W przedziale obrotow 1700-2000 kiedy wciskam mocno pedal gazu,cala ta deska rozdzielcza pod przednia szyba tak jakby w wpadala z rezonans,wibracje. Pytalem mechanika ,mowil ze to moze byc jakas poduszka silnika uszkodzona. Pytalem go czy moze dwumas sie nie konczy to powiedzial ze to nie dwumas. czy ktos moze spotkal sie z czyms podobnym??

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Mam takie pytanko.Od jakis 8miesiecy jestem posiadaczek ASTRY H GTC 125KM (DPF), przebieg 132tyś. Zaraz po zakupie byl wymieniany rozrzad i filtry i olej. I moje pytanie brzmi czy jest możliwe ze od tego czasu nigdy nie musialem dolewac oleju??? Jezdze na CASTROL 0w30. Jezdze glownie w miescie. Od zakupu przejechalem juz jakies 6-7tys kilometrow. Ostatnio 2 razy jechalem z Katowic do Warszawy,pocisnelem troche na trasie 160-200km/h dojechalem do warszawy sprawdzilem olej bez zmian(wszytsko ok) wrocilem do katowic to samo olej ok. W istrukcji pisze ze silnik powinien z uzywac jakies 0.5L oleju na 1000km. Olej sprawdzalem na stacji benzynowej.Podjechalem zatankowalem,zaplacilem i sprawdzalem olej jakies 3-4 min od zgaszenia silnika. I olej byl idealnie w przedziale min-max. Sprawdzilem jeszce po 15 min od wylaczenia silnika i wtedy juz pokazywal ze cale to zgrubienie do sprawdzania poziomu jest "w oleju" ale nie wiecej.

 

Ja jeżdżę 3 lata, olej zmieniam co 12 tys i nigdy nawet naparstka nie dolałem. Jak Ci nie bierze oleju to tylko się cieszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...W istrukcji pisze ze silnik powinien z uzywac jakies 0.5L oleju na 1000km..." kazdy producent podkresla ze dany silnik moze zuzywac max iles tam oleju ale to nie znaczy ze musi :wino: to sa takie widelki bezpieczenstwa do wytworcy danego silnika a ile bierze zalezy od silnika na jaki sie trafi i uzytkownika tez .

 

mogla sprezarka pociagnac troche i siedzi teraz w intercoolerze

 

przy wyzszych obrotach moze lyknac troche nawet taki silnik ktory wczesniej "niby" nie bral wogole

 

pisze niby poniewaz wiesz jak to jest z pdf-em troche se ropki kapnie przy wypalaniu i poziom sie podnosi

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy wyzszych obrotach moze lyknac troche nawet taki silnik ktory wczesniej "niby" nie bral wogole

 

pisze niby poniewaz wiesz jak to jest z pdf-em troche se ropki kapnie przy wypalaniu i poziom sie podnosi

 

 

 

 

to tez wlasnie dlatego na trasie jechalem szybciej na wyzszych obrotach zeby sprawdzic czy cos oleju zniknie...i ze gdyby sie wypalanie w trakcie wlaczylo zeby pozadnie wypalic bo w miescie czasami ciezko to zrobic...ale tak jak pisalem zdziwilem sie ze wogole nic oleju nie zeszlo:P

 

 

a ma ktos pomysl co to moze byc z tym drganiami???? o ktorych pisze w 2 punkcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem juz ponad 120 tys km, nigdy oleju nie dolewalem a czasem musialem odlac, przez dpf w miescie

 

wibracje to najprawdopodobniej od poduszki silnika, tak jak mowi mechanik, ale mozesz jeszcze sprawdzic i przeczyscic egr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności