Skocz do zawartości

Z16XEP astra H wentylator


Gość daglascx

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy w tym silniku tak jest czy musze do servisu podjechac /

silnik Z16XEP TWINTOP

wentylator załacza sie przy 111 stopniach

 

sprawdzałem na wyswietlaczu temperature taka mi wskazuje

tak musi byc czy mam powazny problem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marchewusnt

Są dwie opcje..

Taką temp otwarcia ma termostat bądź jest on uszkodzony.

 

Jeżeli masz auto dłużej i nie buchła Ci para spod maski to chyba ten typ tak ma albo niedługo to nastąpi..

 

Wizyta w ASO nie zaszkodzi a wręcz może uratować Twoją kieszeń przed poważniejszymi wydatkami:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wymieniony nowy termostat i czujnik temperatury cieczy chlodzacej czytalem ze zalacza sie przy wysokich temperaturach ale ja mam przy 111 niewiem co mam robic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość yakub1

Hej,

 

Wykombinowales cos z tym wentylatorem?

Ja mam chyba ten sam problem, nie zauwazam zeby mi sie zalaczal wentylator.

Jeszcze nie przekroczyla temperatura 100 stopni ale bylo 97 i dalej byla cisza.

Napisz jak bedziesz cos wiedzial.

 

Pozdrowka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam, że sprawdziłem auto w korkach w tym tygodniu i przy wylaczonej klimie wentylator przy 113 stopniach się nie załączył. Zmartwiony tym faktem wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego w chłodnicy. Sprawdziłem dziś auto i wentylator włączył się dopiero przy 115 stopniach więc to chyba nie był czujnik. Nie wiem może rzeczywiście ten typ tak ma.

Pozdrowka

Edytowane przez yakub1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daglascx

termostat mi sie otwiera przy 108/109 stopni spada temperatura do 105 /106 przy spokojnej jezdzie a wentylator mi załacza sie przy 112 stopniach

podobne te silniki tak mają lubia wysoka temperature w silniku Z16XEP

zostawiłem tak jezdze na orginalnym płynu chlodzacym opla nie na wodzie bo by sie gotowała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z wentylatorem chłodnicy to czarna magia.

Z tego co na pewno wiem to mam uszkodzony rezystor przy wentylatorze i nie ma 1 biegu ale 2 jest sprawny. Jak ma włączoną klimatyzację na postoju to włącza się drugi bieg co jakiś czas i wyłącza. Ponoć tak ma być. Wiem, że włącza się także przekaźnik 1 biegu ale wentylator ani drgnie bo rezystor uszkodzony.

Jeśli natomiast wyłączę klimę to mając na postoju nawet 112 C drugi bieg się nie włącza - i wyskakują błędy 1 i 2 obwodu silnika wentylatora. Jak napisał do mnie dixi-car 2 bieg powinien się włączać przy 106 C a niestety tak nie jest.

Pytanie czy uszkodzony rezystor przy wentylatorze ma wpływ na załączanie się wentylatora bez włączonej klimy.

To co dziwnego jeszcze zobaczyłem jak auto było podpięte do op-com'a, że temperatura pochodząca z dolnego czujnika temperatury na chłodnicy bez włączonej klimatyzacji była stała i wynosiła ok 30 C. Natomiast jak została włączona klima temperatura wzrosła do prawie takiej samej temp. jak jest na drugim czujniku. Czy silniki 1.6 XEP tak mają?
Czy macie jakiś dobry i tani sposób na naprawę rezystora wiatraka chłodnicy. Cena nowej części mnie przeraża ponad 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności