Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raziel88ck

Witam. Mam Opla Vectrę B, 96/97 z silnikiem 1.8 16v benzyna. Chciałbym się was poradzić o kilka spraw. Pierwsza tyczy się elektrycznych szyb z przodu. Z prawej strony chodzi w pewnych etapach dosyć ciężko oraz skrzypi. Myślę, że rozebranie drzwi i nasmarowanie powinno rozwiązać problem, ale chętnie wysłucham waszych rad. Z lewej zaś mam inny problem. Mianowicie szyba zsuwa się, a potem nic nie da się z nią zrobić. Trzeba na siłę ją poprawiać manualnie. Silniczek pracuje, ale mechanizm jest najwyraźniej nadwyrężony, bo mechanik, który mi to poprawiał, powiedział że już nic więcej się z tym nie da zrobić i trzeba wymienić cały mechanizm bez silniczka, albo nie otwierać w ogóle okna...

 

Jaki byłby koszt nowego, oryginalnego mechanizmu. Nie wiem czy to krzyżak jakiś jest, czy w elektrycznych co innego, także chętnie się o tym dowiem.

 

Teraz klima. Parę lat temu, dokładnie nie pamiętam, klima przestała być szczelna. Okazało się, że nasze przewody są dziurawe, więc "spece" od klimy zaproponowali nam "dobrą" używkę. Niestety po tygodniu z freonu nic nie zostało, a ojciec dał sobie z tym spokój. Teraz, gdy auto należy do mnie, zastanawiam się nad reaktywacją klimy, ale czy nie jest już na nią za późno? Silniczek chodzi, bo włączyłem go na chwilę. Wiem, że trzeba będzie klimę odgrzybić i sprawdzić nieszczelność całego układu. Nie wiem zaś, czy opłaca się to robić, jakie mogą być tego konsekwencje (w końcu klima obciąża silnik itp.), a auto jeździło bez niej przez kilka lat oraz jakie mogą być koszty?

 

Za odpowiedzi bardzo dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

300 minimum

300 to kosztuje chlodnica + napelnienie x 2 + wymiana = 600..

Skrzypienie i ciężką pracę szyby można poprawić psikając smarem w prowadnice.. Może ktoś doradzi konkretny, ale chyba jakiś silikonowy..

A to, że nie działa - zapewne trzeba wymienić - poczytaj na forum o tych sprawach - dużo jest napisane..

 

P.S. Na przyszłość - jeden problem = jeden temat.. OK ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności