Skocz do zawartości

Corsa D wymiana na niefabryczne radio


Gość marszal1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marszal1990

Na początku chciałbym się bardzo gorąco przywitać ze wszystkimi:) I prosić o wyrozumiałość jeśli coś napiszę nie tak, gdyż jestem zielony po prostu:)

 

Przechodząc do konkretów. Moja narzeczona posiada Opla Corsę D z roku 2009 z silnikiem 1.2 . Problem jest w tym, iż w autku znajduje się oryginalne Oplowskie radio CD 30 i narzeczoną zmęczyło już ciągłe zmienianie płyt, stąd padła decyzja o wymianie radia na Sony XAV-601BT . Jako że jestem w tym temacie laikiem czytałem dużo wasze forum, i nie znalazłem nic o wymianie radia w Corsie D na nieoryginalne. Dodam iż radio posiada zwykły wyświetlacz TID który pokazuje tylko datę, godzinę, temperaturę otoczenia, oraz numer utworu i czas utworu:)

 

A oto moje pytania:

1) czy muszę wylogować oryginalne radio

2) Co potrzebuję do wymiany radia CD 30 na Sony XAV-601BT

3) Czy po wymianie muszę zalogować nowe radio

4) Co będzie się wyświetlało na wyświetlaczu?? gdyż słyszałem że trzeba uciąć jakiś kabelek by wyświetlacz pokazywał datę, godzinę i temperaturę

5) czy nowe radio będzie działać jak oryginalne tzn. zaraz po przekręceniu kluczyka radio się załączy, a po wyciągnięciu kluczyka wystarczy załączyć radio na pokrętle głośności? Jeśli nie to co trzeba zastosować?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, i przepraszam jeśli napisałem coś nie tak:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ad1. Nie musisz wylogować jeśli będziesz chciał je zamontować ponownie np przy sprzedaży auta.

Ad2. Wyjmaki do radia, przejściówki kabli. ramka maskująca radia.

Ad3. Nowego radia nie logujesz

Ad4. Nowe radio nie będzie współpracować z wyświetlaczem i po włączeni będzie prawdopodobnie gasła data.

Ad5. Po przekręceniu będzie działać tak samo - jeśli nie to zamieniasz staly plus z plusem po stacyjce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marszal1990

Dzięki:) a masz może gdzieś jakieś linki do tych przejściówek które są mi potrzebne?;> a słyszałem że wystarczy przy wyświetlaczu ciachnąć jakiś kabelek i nie będzie już gasło, albo ciachnąć niebieski kabelek wychodzący z radia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przejściówkami nie spiesz się - może będą załączone do radia.

Jeśli nie, to dopasujesz na miejscu w najbliższym sklepie car-audio.

 

Co do cięcia kabelka to trzeba poszukać info który to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co to przeszkadza ze data znika jak sie wlaczy radio??

jak nacisniesz przycisk na wyswietlaczu to data sie wyswietli przez chwile

 

mam pioneera avic710 bt i w ustawieniach jest mozliwosc wylaczenia gasniecia daty

 

wiec sony mysle ... tez bedzie

 

nic nie trzeba ciac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marszal1990

a jeśli chodzi o ramkę maskującą, to tutaj mam pewien dylemat. na allegro chodzą same ramki po 30 zł, ale bez żadnych zatrzasków itp, a za około 200 zł jest kompletna ramka z zatrzaskami itp i teraz którą wybrać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marszal1990

Czyli dobrze że nie kupiłem tej droższej:-)http://allegro.pl/ramka-radiowa-2-din-zestaw-opel-agila-corsa-meriva-i3119455814.html to teraz zostanie mi tylko kwestia dobrania się do wyświetlacza i kolega mi powiedział że mam uciąć szaro-czerwony kabelek:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności