Skocz do zawartości

Corsa D wymiana na niefabryczne radio


Gość marszal1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marszal1990

On ma corsę C, ale czy taki sam wyświetlacz to nie wiem. Twierdzi że musi się zgadzać, dlatego chcę najpierw obejrzeć tą wiązkę zanim cokolwiek utnę:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marszal1990

na pewno dam znać :-)

 

P.S.

Może będzie to głupie pytanie, ale jednak muszę się dowiedzieć. Otóż gdy wyciągnę radio, zostaje mi kieszeń montażowa z oryginalnego radia. czy ją również muszę wymontować czy mogę ją zostawić??

 

Witam

Po kilku podejściach udało mi się zabrać za wymianę radia. Wszystko podpięte, kabelek przy wyświetlaczu ucięty. Jednak mam mały problem. Otóż radio bardzo gubi fale. Słyszałem że potrzebny jest separator antenowy, lecz nie wiem pod który kabelek podpiąć te zasilanie z separatora.

Edytowane przez marszal1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Ten vordon będzie pasował? Oryginalne masz trapez. Pytanie czy radio będzie obsługiwać ten adapter, 

Są androidy dedykowane dla corsy D, gdzie mają i odpowiedni kształt, i moduł canbus który obsłuży samochód.

I patrząc po cenach to nie wiem czy nawet taniej nie wyjda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci o przejściówkach... ja kupiłem sobie chińskie na androidzie, dedykowane do corsy razem z przewodami i przejściówkami, antenami GPS i wifi, wyjściami USB, mikrofonem, kamerą cofania i innymi drobiazgami, (włącznie przystawką CAN konieczną do sterowania z kiery), także u mnie nie musiałem robić nic, montaż prosty w kilka minut (nie licząc kamerki cofania) i gra...:laugh:.

A wyświetlacz pokazuje mi cały czas godzinę, datę i temperaturę zewnętrzną, ale jak założę radio ori, to mam po staremu (ze stacją radiową).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...masz tylko że w aucie nie masz 2 din. Za radio 300 , przejściówka na kierownicę 300 . No i nie chcesz bubla a vordona chcesz wkładać.

2Din masz 180x100

A pasujące masz takie IMG_20211115_204328.jpg

Oczywiście możesz wstawić ramkę do tego.IMG_20211115_204853.jpg

Ale nie będziesz miał ani taniej ani lepiej jak androida. 

Nie wspominając jakie funkcje w radiu możesz mieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, masz tanie..... ale do 300zł za radio dolicz prawie drugie 300 za tę przejściówkę z linku, który wstawiłeś, no i jeszcze dochodzi Ci przejściówka pod konkretne radio, za które trzeba extra zapłacić... no i po tym wszystkim nawet nie masz gwarancji, że wszystko zadziała poprawnie... co do samego radia, to moja  ukochana Była ma Vordon z nieco wyższej półki od Twojego (dała prawie 700zł) i też szału nie ma, często gubi zaprogramowane stacje (rozprogramowuje się), przestawia się godzina. Żeby kupić przyzwoite dedykowane na androidzie do corsy (więcej RAMu i dysku) no to niestety z 1300-1600zł musisz zainwestować. Choć mam dedykowane i też niekiedy jakieś cuda się zdarzają.
Link do aukcji mojego radia już wygasł, od tego samego sprzedawcy bardzo podobne, tylko ja mam ROM 32GB, a tu jest 64GB: https://allegro.pl/oferta/radio-android-opel-astra-vectra-corsa-zafira-64dsp-11128349244 . Pewnie bezpośrednio przez aliexpress z 200-300zł mniej, tylko trzeba kupować z magazynów europejskich, żeby się nie władować w cło i VAT. Prezencja w aucie .... sam oceń:

Edit: Ogromny plus radia na androidzie, to doskonały GPS, apki diagnostyczne (w końcu nie jestem uzależniony od telefonu) i inne np. telewizja (kiedyś w trasie na postoju oglądałem mecz w apce Kodi), obsługa telefonu (głośnomówiący). Minus długie uruchamianie i sporadycznie jakieś zawieszanie się apki.

921773547_Powymianieradia(3).thumb.jpg.3adb9ed4d80f35e0dd895f7a7ba4644c.jpg

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy również o dźwiękach systemowych, takich jak kierunkowskaz , awaryjne, o otwarciu drzwi , czujniki parkowania. Bo potem będzie zdziwienie że ich nie ma :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności