Skocz do zawartości

Który olej wybrać do Astra H 1.3CDTI bez DPF


Gość adamura

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość adamura

olej do aut z dpf pasuje też do aut z wyciętym dpf...

po prostu jest to olej dający mniej popiołu

No nie tylko mniej popiołu, bo ma też wyższy TBN, a co za tym idzie bardziej czysty silnik i posiada więcej dodatków uszlachetniających. Generalnie interesuje mnie informacja czy jest to ta sama półka (baza olejowa), czyli inaczej mówiąc:

LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W30 do aut z DPF

LIQUI MOLY LEICHTLAUF SPECIAL LL 5W30 do aut bez DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to oleje w technologii syntetycznej, nie pełne syntetyki aczkolwiek na TOPTEK 4600 jeżdżę już trzeci sezon i sobie chwalę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Oba to oleje w technologii syntetycznej, nie pełne syntetyki aczkolwiek na TOPTEK 4600 jeżdżę już trzeci sezon i sobie chwalę.

Ja ze względu, że nie mam DPF-a wybrałbym jednak Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30. A masz może jakieś pewne źródło zakupu, żeby nie trafić na jakąś podróbę, chociaż nie wiem czy ten też podrabiają. Ja mam namiar na firmę ze Szczecina z allegro: http://allegro.pl/liqui-moly-leichtlauf-special-ll-5w30-5l-gm-opel-i3190462873.html

Nie wiem na ile można im zaufać, bo etykieta jest trochę inna niż na pozostałych aukcjach i stronach niemieckich.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich w sklepie miesiąc temu oleje i filtry. Mają duży wybór. Czasem nowe etykiety trochę się różnią od tych na stronach. Widzę, że też jesteś ze Szczecina to podjedź do nich i pogadaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Kupowałem u nich w sklepie miesiąc temu oleje i filtry. Mają duży wybór. Czasem nowe etykiety trochę się różnią od tych na stronach. Widzę, że też jesteś ze Szczecina to podjedź do nich i pogadaj.

Też brałem u nich filtry, kiedyś żarówki, ale kto się przyzna,że ma nie oryginalne oleje :-) Aczkolwiek cena normalna, co mogłoby wskazywać na oryginał. Czy jest możliwość weryfikacji oryginalności po numerze i dacie produkcji? Pisałem e-mail do biura Liqui Moly, ale totalna zlewka i cisza w eterze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie Liqui Moly jest zdjęcie TopTec 4600 z przed 3 lat

 

Top_Tec_4600_5W__4c4030bd9e4e3.jpg

a teraz opakowanie wygląda tak ( z niemieckiej strony ) i taki kupiłem

 

3756_200_100.jpg

 

Zdjęciami się nie sugeruj. Na każdej aukcji jest inne.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Na polskiej stronie Liqui Moly jest zdjęcie TopTec 4600 z przed 3 lat

 

 

a teraz opakowanie wygląda tak ( z niemieckiej strony ) i taki kupiłem

 

 

 

Zdjęciami się nie sugeruj. Na każdej aukcji jest inne.

 

Dzięki za wrzutkę zdjęć. Faktycznie nie ma co się sugerować, ale na naszym rynku tyle jest podróbek, że nie wiadomo na co się trafi. Co do firmy z linku allegro, który podałem wyżej, dopytywałem się przedstawiciela LIQUI MOLY na rejon zachodniopomorski, gdzie można kupić ich oleje i wymienił m.in. tą firmę, określił, że są ich dystrybutorem. Firma więc pewna i kupię u nich. Powiedz mi jeszcze czy masz filtr DPF, zakładam, że tak, bo kupujesz Top Tec 4600,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamura

Już po wymianie. Zakupiłem LIQUI MOLY LEICHTLAUF SPECIAL LL 5W30 i do tego płukanę LIQUI MOLY ENGINE FLUSH. Po wymianie nie zauważyłem aby silnik chodził ciszej, mam wrażenie, że nawet głośniej. Wydaje mi się, że pracuje bardziej równo, ale może to tylko sugestia. Zastanawia mnie, czy przy oleju o wyższej lepkości nie chodził by ciszej, bo miałby grubszy film olejowy, no ale wtedy gorzej by był rozprowadzany w zimie itp. Generalnie myślałem,że efekt płukanki i wymiany będzie bardziej pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności