Skocz do zawartości

Czy jest regulacja skoku sprzęgła we Fronterze?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło.

 

Gdy chcę ruszyć to sprzęgło bierze bardzo nisko pedału, a dodam, że luz na pedale, to prawie pól pedału nacisku!! chciałem wyregulować skok pedału.

 

Myślałem, że jest może zapowietrzone, bo to sprzęgło hydrauliczne. Odpowietrzyłem go ze znajomym , ale skutek był taki, że minimalnie to pomogło. Wciąż jest tak, że jak naciskam sprzęgło to prawie pół pedału wpada do połowy a potem działa sprzęgło...

 

Może jest dobrze odpowietrzone tylko trzeba coś przy samym pedale wyregulować? Podkręcić lub wkręcić aby bardziej dociskało? Jeśli tak to gdzie tego szukać i co trzeba wyregulować? Lub proszę o jakąkolwiek pomoc?

 

Wciskam sprzęgło do dechy i działa, ale lekko popuszczę i już ślizga i załącza bieg, a przecież powinno tak być jak w każdym praktycznie samochodzie, że sprzęgło zaczyna dawać napęd po około połowie nacisku na pedał sprzęgła?

 

Da się to jakoś naprawić? Proszę o wskazówki i pomoc? Frontera Sport A 1996r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacji nie ma.

Musisz chyba zbierać kasę na docisk, tarczę i wysprzęglik.

Do lata pewnie jeszcze pojeździsz a potem zacznie ślizgać się sprzęgło.

 

Możesz też spryskać mechanizm pedału sprzęgla jakimś smarem w spray-u. Czasami pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StrawberryJam

Ale na bardzo krótko...

Problem w tym, że to sprzęgło jest przeznaczone tylko i wyłącznie do Frontery, nie pasuje do innego Opla...

Stąd jego cena jest wysoka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny nie są zbyt zachęcające,

Pocieszeniem jest fakt że wysprzęglik nie jest wewnątrz skrzyni i jest łatwy dostęp do niego,

Jeśli nie pomoże czyszczenie i przesmarowanie mechanizmu pedału sprzęgła to można kupić zestaw naprawczy wysprzęglika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość domagalag

Nie wiem jak to się stało, po odpowietrzeniu nie pomogło nic, ale raz na jakiś czas wyjeżdżałem z garażu, aby mi przypadkiem nie zazgrzytało w skrzyni przy dawaniu wstecznego to nogą podpompowałem sprzęgło kilka razy , ale i tak brało bardzo nisko,

 

ale już od dłuższego czasu samo się naprawiło, no jaja normalnie, sprzęgło działa teraz dobrze, też może trochę nisko chwyta ale nie tak jak dawniej , że przy samym prawie końcu wciśniętego pedału.. Samo się od siebie odpowietrzyło i dopasowało? No nic, stary to temat, a rozwiązał się sam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności