Skocz do zawartości

Bardzo głośna praca silnika 1.2


Gość Lukasz18203

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz18203

Hałas jest i na zimnym i na ciepłym silniku,moc niespadła jes taka jak była.

Jesli chodzi o olej to wpierdziela go troche a zalany jest półsyntetykiem do tego jeszcze jak jest rozgrzany to mruga mi kontrolka oleju :(

i mam pod korkiem oleju masło :(

Jesli chodzi o przebieg to mam na min prawie 180 tys km ale też mógł byc cofniety

sam juz niewiem co mam robic z tym samochodem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześc

 

Masełko pod korkiem.UPG(uszczelka pod głowicą) najprawdopodobniej.Lecz może być tak jak powiedzieli poprzednicy.Zbyt krótkie przebiegi.Najczęściej ten objaw występuje jesienią oraz zimą przy dużej wilgotności powietrza.Silnik jest wtedy niedogrzany itp.Ale to nie jest problem.Można wymienić UPG.Sprawdź ciśnienie sprężania w cylindrach.Jeżeli jest w normie to nie widzę powodu aby wymieniać silnik.Wymienić silnik można wtedy jeżeli jest nadmiernie zużyty(przedmuchy na cylindrach,zużyte panewki,przegrzany silnik,pekniety blok silnika lub głowica itp).W bardzo wielu przypadkach naprawa takiego silnika pochłania dużo większe koszty niż zakup używanego i jego zamontowanie.Także z tą wymianą to tak za bardzo się nie śpiesz.Musisz postawić trafną diagnozę silnkowi co faktycznie mu dolega.Fakt że masz "masełko"pod korkiem wcale nie świadczy o tym że silnik nadaje sie na złom.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Podzielam zdanie mechaników , silnik do wymiany w niedługim czasie .

Jak chcesz , zleć remont ale rewelacji bym nie oczekiwał .

Przerabiałem ten temat na własnej skórze i jedno jest pewne - koszta , koszta i jeszcze raz koszta .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

najgorsze dla mnie z tego co mówisz to jest mrugająca kontrolka ciśnienia oleju .. w jakich okolicznościach Ci mruga?? Czy Ci mechanicy robili jakieś pomiary dla tego silnika .. ciśnienie oleju, stopień sprężania .. czy tylko osłuchiwali?? Jezeli tylko osłuchiwali to mogą podejrzewać problem z panewkami. Wiesz ja tego nie słyszę, więc ciężko mi jest wypowiadac się na ten temat. Zakładam, że wiedza co mówią i jeżeli znają model i silnik to wiedzą co siadło .. mówili Ci co podejrzewają??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz18203

kontrolaka oleju mruga mi jak sie zagrzeje i chodzi na wolnych obrotach, jak jade to sie nieświeci

Jeśli chodzi i mechaników to nic nierobili z samochodem ani niesprawdzali cisnienia oleju ani stopnia spreżania tylko osłuchiwali

Mówili ze to może byc wiele rzeczy :( moga być panewki, rozrzad ale najprościej to mówili silnik do wymiany bo tego sie nieopołaca robic

a skad ja moge wiedziec jaki kupie silnik?? silnik to jest ostatecznosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności