Skocz do zawartości

Bardzo głośna praca silnika 1.2


Gość Lukasz18203

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzes08

jezeli mruga ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku to są panewki .. mogą miec rację .. jedynie co możesz zrobić to spróbować wlac jakiś "uszlachetniacz" do oleju .. raczej mu już nie zaszkodzisz. A jak nie .. to kupic silnik .. albo sprzedac auto. Oczywiście możesz naprawiać .. ale wiem, że skutek może być różny .. może być ok, ale również możesz miec jakieś problemy co chwila. Dowiedz się ile kosztuje silnik z rynku wtórnego, dowiedz się ile kosztuje remont silnika .. i sam musisz podjąć decyzję. Nie jestem jakimś ekspertem .. tym bardziej na odległość .. ale na tą chwile tak to widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Lukasz18203

niewiem co robić a Ty kolego jak myslisz jakie sa tego koszta?? moge sprzedac ale kto normaly kupi taki samochód?? jak usłyszy jak pracuje silnik??

Edytowane przez Lukasz18203

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz18203

Podsyłam filmik jak pracuje silnik

Prosze o jakas opinie

Edytowane przez Lukasz18203

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wow: Ten odgłos rzeczywiście robi wrażenie. Gdyby trafiło na mnie wymieniłbym motor. Przy twoim mój brzęczy jak pszczółka (po 150kkm.). Takiego odgłosu nie powstydził by się żaden traktor.

 

W Agili można zarżnąć silnik z uwagi na zestopniowanie skrzyni biegów (żeby jechać trzeba motor mocno kręcić). Jazda tym autem po autostradzie ok. 130 - 140km/h przez kilka godzin pewnie spowodowałaby podobne skutki.

 

Osobiście rozpędzam moje auto powyżej setki jedynie przy wyprzedzaniu.

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie bede koszty np.wymiany panewek itp??

 

Mogę tylko strzelać. Prawdopodobnie przekroczą znacznie połowę wartości używki. Trzeba będzie zdemontować rozrząd,

wał korbowy, przeszlifować czopy, kupić nowe panewki. Prawdopodobnie nikt nie podejmie się takiej roboty na silniku zamontowanym w aucie więc dochodzi montaż i demontaż silnika. Jak znajdzie się śmiałek to i tak musi odłaczyć skrzynię biegów. To tak na początek. Zanim zaczniesz wymieniać panewki sprawdź stan układu tłok, cylinder. Panewki zwykle nie "lecą" od tak. Silnik musiałbyć nieźle dojechany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz18203

to widocznie na takiego złoma trafiłem,niestety kupiłem cały silnik bez osprzetu i może znajde jakiegoś mechanika co mi to zrobi bo na własna reke niebede tego robił bo moge cos spierdzielić i bede miał znow jaja a nigdy tego nierobiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Kupiłeś silnik w ciemno ?

Trzeba było szukać motoru z pomiarami i gwarancją od sprzedającego , a nie na chybił - trafił .

Za silnik dałeś ok 1500 zł , tak przypuszczam , a wymiana plus płyny , filtry itp to ze 7 stów jak nic .

Ja gdy kiedyś byłem w podobnej sytuacji , jeździłem z prawie padnietym silnikiem i szukałem nowego ale z pewnego źródła .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam jestem nowy na forum mam Agile 1,2 benzyna model A 55 kw  od ponad pol roku po uruchomieniu rano szczegolnie na zimnym silniku motor halasuje jak : Diesel ,z auta jestem zadowolony ma ok 170 tys przebiegu tez bylem u 3 mechanikow roznie mowili :rozrzad ,albo wymiana silnika  znany mi mechanik nawet nie zmienil oleju uznal,ze walek rozrzadu wytarty trzeba zrobic wszystko po wymontowaniu silnika ,odradzal silnik 2 uzywany nie wiem co zrobic to sa duze koszty ?? silnik suchy nie bierze oleju pozdrawiam Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności