Skocz do zawartości

problem z automatyczną skrzyni biegów


Gość bielik76

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bielik76

Witam :!:!! Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ASTRY H 2008r 1.8 16v SRI AUTOMAT.model skrzyni af17 ,kod silnika Z18XER. Może powinienem dodać,że jest to autko mojej żony. Kilka dni temu pojawił się problem własnie ze skrzynią automatyczną :mianowicie działa tylko przez chwile tzn. minutkę czasami troszkę dłużej lub krócej wydaje mi się, że po rozgrzaniu przestaje działać. czasami uda się przejechać ze dwa km. Odwiedziłem servis podłaczyli mnie do kompa i po diagnozie stwierdzili do wymiany skrzynia, termostat, chłodnica i przewody olejowe skrzynia- chłodnica, oraz kody błędów: p0597 zawór termostatu płynu chłodzacego zablokowany nieciągle p0720czujnik prędkości obrotowej nieprawidłowy klucz-nieciągłe p1700 zadanie wykonania przegladu servisowego ze skrzyni automatycznej nieciągłe c0730 czujnik położenia dzwigni regulacyjnej nieprawidłowe działania-nieciągłe Wymieniłem termostat chłodnice przewody olejowe oraz olej automatycznej skrzyni orginalny rekomendowany przez opla. dalej to samo tzn. skrzynia działa chwilkę. Znajomy mechanik mmówi,że skoro skrzynia działa chociaż chwilke to powinna być dobra ale niewiem w czym tkwi problem. Jesli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie skozystam.Za każdą odpowiedz z góry dziękuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

SRi to rozumiem ze w UK

na dziendobry wbili na mine

bledy nieaktywne czy nieciagle

a zmieniali elementy

zamiast wykasowac i sprawdzic jeszcze raz

to wymieniali co pokazalo

widac niepotrzebnie

 

to ze dziala przez chwile nie oznacza ze jest sprawna

skrzynia automatyczna to nie prosta konstrukcja

do tego z elektronika sterujaca jej praca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielik76

Tak zgadza się mieszkamy w uk. Tu przyjęta jest metoda jeżeli coś jest zepsute to czeba wymienić a nie naprawic bo to zbyt skomplikowane, a do tego żeby było smiesznie niektóre części są sprawne. Tak działają tu fachowcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

na odleglosc nikt tego nie jest w stanie sprawdzic kolego

bez porzadnego odczytu bledow skrzyni nic nie wskoramy

a to co napisales wczesniej niewiele daje

skoro bledy byly nieaktywne

 

jedyne co mozesz zrobic to selektor przeczyscic

na forum jest o tym sporo tematow i link do porady na zewnetrznym forum

co prawda tyczy innego modelu

wiec trzeba porownac jaki jest u Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielik76

na odleglosc nikt tego nie jest w stanie sprawdzic kolego

bez porzadnego odczytu bledow skrzyni nic nie wskoramy

a to co napisales wczesniej niewiele daje

skoro bledy byly nieaktywne

 

jedyne co mozesz zrobic to selektor przeczyscic

na forum jest o tym sporo tematow i link do porady na zewnetrznym forum

co prawda tyczy innego modelu

wiec trzeba porownac jaki jest u Ciebie

Witam i pozdrawiam. dziękuje za rade, ale w moim przypadku niezdała 100% relacji bo niestety moj selektor jest nie rozbieralny tzn. niema śrób jest na nitach w miare możliwości troche go przeczyściłem wd40 i naoliwiłem ten mechanizm. Znalazłem tam sensor już czy ktoś mi może powiedzieć, jaki opór powinny mieć te sensory ze skrzyni lub jak je sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

wejdz na forum automaty.pl

tam moze cos wymodza

ja za automaty wogole sie nie lapalem

tyle o ile podstawy ale wiecej juz nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielik76

Witam wszystkich poraz kolejny . Od kilku tygodni borykam się z problemem w automatycznej skrzyni z opla astra H. kupiłem uzywaną i chciałbym ją wymienić sam tylko chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś specialne patenty ,kolejność co i jak. Z mechaniką bawie siękilka lat ale skrzyni jeszcze nigdy nie wymieniałem, dlatego pytam Was fachowców o pomocne wskazówki '' co powinienem wiedzieć''. Z gry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności