Skocz do zawartości

chlapacze.....


Rekomendowane odpowiedzi

nie kupuj chlapaczy! to strasznie obrzydza wyglad auta

raczej wszyscy sciagaja jak moga, a Ty na odwrot

pozdro i sorry

Tylne chlapacze stanowią OBOWI!ZKOWE wyposażenie samochodu jeżeli kąt zejścia jest większy niż 30°. W Tigrze tak jest na bank więc powinna mieć chlapacze z tyłu. Ja brak chlapaczy uważam za niechlujstwo i brak kultury i jestem za karaniem tego wykroczenia wysokimi mandatami. W Niemczech obowiązują w tej kwestii inne przepisy więc większość aut stamtąd sprowadzonych nie posiada chlapaczy. Nie mniej jednak po sprowadzeniu do Polski auto powinno zostać wyposażone w chlapacze i nie powinno przejść bez nich przeglądu, ale wiemy że poszanowanie przepisów jest u nas takie jakie jest więc większość aut sprowadzonych z Rzeszy jeździ bez chlapaczy i zaszczyca pojazdy jadące za nimi wszystkim, co im wylatuje spod kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Obywatel,Ja słyszałem,że chlapacze obowiązują,gdy promien koła jest większy od odległości od tego koła do zewn. zderzaka.Może to to samo ,ale tak mi kiedyś mówił policjant.Druga rzecz to moda na szerokie laczki.Gdy wystają poza błotnik to mus ,że wzbijają ścianę wody za sobą.Parę dni temu uważałem ,ze chlapacz brzydko wygląda,ale jak mnie gość jadący przede mną poczęstował kamieniami zmieniłem zdanie.Na szybie prawie nic nie widać ,ale trochę się zes......Może jednak montujmy chlapacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne chlapacze stanowią OBOWI!ZKOWE wyposażenie samochodu jeżeli kąt zejścia jest większy niż 30°. W Tigrze tak jest na bank więc powinna mieć chlapacze z tyłu. Ja brak chlapaczy uważam za niechlujstwo i brak kultury i jestem za karaniem tego wykroczenia wysokimi mandatami. W Niemczech obowiązują w tej kwestii inne przepisy więc większość aut stamtąd sprowadzonych nie posiada chlapaczy. Nie mniej jednak po sprowadzeniu do Polski auto powinno zostać wyposażone w chlapacze i nie powinno przejść bez nich przeglądu, ale wiemy że poszanowanie przepisów jest u nas takie jakie jest więc większość aut sprowadzonych z Rzeszy jeździ bez chlapaczy i zaszczyca pojazdy jadące za nimi wszystkim, co im wylatuje spod kół.

 

To dlaczego Tigry, które sprzedawano w salonach w Polsce rowniez nie mialy chlapaczy skoro to jest obowiazek? Cos tu nie gra w tej teorii :D

 

 

Druga rzecz to moda na szerokie laczki.Gdy wystają poza błotnik to mus ,że wzbijają ścianę wody za sobą.

 

:( Kola nie moga wystawac poza obrys samochodu :) Takie sa przepisy :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Obywatel napisał/a:

Tylne chlapacze stanowią OBOWI!ZKOWE wyposażenie samochodu jeżeli kąt zejścia jest większy niż 30°. W Tigrze tak jest na bank więc powinna mieć chlapacze z tyłu. Ja brak chlapaczy uważam za niechlujstwo i brak kultury i jestem za karaniem tego wykroczenia wysokimi mandatami. W Niemczech obowiązują w tej kwestii inne przepisy więc większość aut stamtąd sprowadzonych nie posiada chlapaczy. Nie mniej jednak po sprowadzeniu do Polski auto powinno zostać wyposażone w chlapacze i nie powinno przejść bez nich przeglądu, ale wiemy że poszanowanie przepisów jest u nas takie jakie jest więc większość aut sprowadzonych z Rzeszy jeździ bez chlapaczy i zaszczyca pojazdy jadące za nimi wszystkim, co im wylatuje spod kół.

 

 

To dlaczego Tigry, które sprzedawano w salonach w Polsce rowniez nie mialy chlapaczy skoro to jest obowiazek? Cos tu nie gra w tej teorii

 

no dokladnie...widzialam do tej pory chyba dwie tigry z chlapaczami. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze tylne powinny być obowiązkowe!!!

Przez jednego osioła bez chlapaczy czeka mnie wymiana przedniej szyby!!!

Chcecie jeździć bez-jeździjcie, ale choć pamiętajcie, że za wami też ktoś jeździ!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie gość jadący przede mną poczęstował kamieniami
Przez jednego osioła bez chlapaczy czeka mnie wymiana przedniej szyby!!!

Właśnie to miałem na myśli. Montujmy chlapacze - wyjdzie to na dobre nam i tym jadącym za nami :( Poza tym oryginalne oplowskie chlapacze wyglądają całkiem przyzwoicie.

Druga rzecz to moda na szerokie laczki.

Taa... o tym to już nie wspomnę - pod maską silnik od kosiarki :shock: ale opony a jakże 225 albo i lepiej i koniecznie na 17 calowych felgach, najlepiej z takim ET żeby wystawało i obcierało :D Totalny kretynizm: silnik ledwo ciągnie, wzrasta zużycie paliwa, felgi, zawieszenie i układ kierowniczy dostają niemiłosiernie, na koleinach auto staje się nie do opanowania a pasażerowie dostają wstrząsu mózgu. Ale za to jaki szpan :):);p Powiem Wam, że ja mam u siebie 195/65/15 i chwalę sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Totalny kretynizm: silnik ledwo ciągnie, wzrasta zużycie paliwa, felgi, zawieszenie i układ kierowniczy dostają niemiłosiernie, na koleinach auto staje się nie do opanowania a pasażerowie dostają wstrząsu mózgu. Ale za to jaki szpan

widze fan tuningu optycznego :shock:

nie przesadzaj jednak z tym kretynizmem.

dla mnie na przyklad obnizanie samochodu jest...niepraktyczne i sensu nie widze...

ale jesli kogos to cieszy to why not. zeby od razu kretynizm... :(

 

jak kogos stac na ciagle naprawy i zmiany, jego sprawa. jesli przedklada wyglad nad swoj komfort jazdy to tez jego prywatna sprawa i nic nikomu do tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny kretynizm: silnik ledwo ciągnie, wzrasta zużycie paliwa, felgi, zawieszenie i układ kierowniczy dostają niemiłosiernie, na koleinach auto staje się nie do opanowania a pasażerowie dostają wstrząsu mózgu. Ale za to jaki szpan

widze fan tuningu optycznego :shock:

nie przesadzaj jednak z tym kretynizmem.

dla mnie na przyklad obnizanie samochodu jest...niepraktyczne i sensu nie widze...

ale jesli kogos to cieszy to why not. zeby od razu kretynizm... :)

 

jak kogos stac na ciagle naprawy i zmiany, jego sprawa. jesli przedklada wyglad nad swoj komfort jazdy to tez jego prywatna sprawa i nic nikomu do tego.

Fakt, że może 'kretynizm' to zbyt mocne słowo :D Może powinienem był napisać 'nierozsądek' :( A do tuningu absolutnie nic nie mam, pod warunkiem, że to nie wiocha-tuning :) Osobiście jednak wolę serię z ewentualnymi bardzo dyskretnymi dodatkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności