Skocz do zawartości

Opel Corsa C - układ hamulcowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaarek

witam,

 

bardzo proszę o małą pomoc. Przejrzałem temat, ale nie znalazłem paru informacji, które mogą wydawać się banalne, dla niektórych fanatyków. W najbliższym czasie planuję wymianę hamulców w Corsie C 1.3 cdti (2006) i w związku z tym mam parę pytań:

 

1) rozumiem, że w mojej corsie mam z przodu hamulce tarczowe, a z tyłu hamulce bębnowe (za autocentrum.pl)?

 

2) PRZÓD: klocki do wymiany, tarcze hamulcowe najprawdopodobniej również (na podstawie opinii mechanika):

- rozumiem, że do wymiany komplet tarcz + komplet klocków, pytanie czy coś jeszcze? hamulce generalnie zaczynają piszczeć (tłok nie odbija?)

- na jakie inne części układu hamulcowego zwrócić uwagę podczas tej wymiany?

- nad klockami i tarczami jakich producentów sie zastanowić? (nie najtańsze i nie najdroższe - dla przebiegu rocznego 15 000 i normalnej jazdy)

 

3) TYŁ:

- tu nie mam pojęcia co wymieniać, co zostawiać i również pytanie co do producentów?

 

bardzo proszę o pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcza ograniczniki -takie blaszki na klockach informuja ze juz malo okladziny

 

prowadnice klockow mozna wyczyscic

sa w kompletach renowanych ( chyba lucas mial) tez nowe blaszki prowadnic i sruby mocujace uchwyt zacisku

 

sprawdzilbym oring oslaniajacy tloczek czy nie jest popekany

 

poza tym wszystko powinno grac

a z tylu jak hamuje nie mo co ruszac

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaarek

biorąc pod uwagę komplet klocków na przód, który z przykładowych kupić?

 

http://www.iparts.pl/auto-czesci/klocki-hamulcowe,opel,corsa-c-f08-f68-od-2000-09,1-3-cdti-70km,84-4650-17696-100030.html

 

jeśli na forum nie można wklejać linków do innych stron to z góry przepraszam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowolny wybor

 

mozesz wziac jakies brembo /ferodo/bosch w przedziale 120-150 zl a jak masz alusy jakies szprychowe to bym wziął wiercone i nacinane tarcze :spoko: zrobia robote na wygladzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie produkty są dobrej jakości i w zupełności wystarczają a do tego cena jest korzystna :

tarcze Mikoda 260mm

klocki Steinhof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieistotne jak brzmi, ważne że dobre, tanie i made in PL

 

co do tylnych bębnów nie wypowiadam się bo ich konstrukcja w Corsie C jeden wielki syf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Z tyłu mam bębny Mikody ( jest podział z ABS lub bez), komplet szczęk i zestaw naprawczy

( sprężynki, kołki, zabezpieczenia), łożyska.

Miałem problem z pierścieniami ABS, nie dało ich się zdjąć, choć są osoby na tym forum co twierdzą że to możliwe,

do kupienia tylko w ASO Opla, koszt 50 zł/ szt.

Warto zwrócić uwagę na stan linek, w sumie jest ich 5, ale tylko dwie z nich ulegają szybszemu

zużyciu, ich wymiary w Oplu Corsie C z silnikiem 1.7 Di to 830 mm i 1095 mm

 

2zsqtmv.jpg

 

33kgjef.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaarek

dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi - jeszcze dwa pytanka

 

czy jest sens wymienić na początek sam przód, a za jakiś czas tył? czy raczej powinno się to zrobić razem?

i drugie.. czy klocki + tarcze zużywają sie na tyle podobnie, że też powinno się je wymieniać razem - czy może zrobić na początek same klocki, a tarcze odłożyć na potem?

Edytowane przez jaarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności