Skocz do zawartości

Problem z temperatura


Gość MruQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum problemu który mnie dotyka ale nic nie znalazlem. Problem polega na tym: padł termostat bo puszczał płyn {zaciął sie} i okazało sie ze tak temp. nie przekracza 85 stopni oczywiscie termostat juz działa i wentylator tez. Podłączyłęm do kompa i czujnik na kolektorze z którego zczytuje komp. pokazuje idealnie wartosc { takie jakie powinny byc } ale czujnik na zegary szwankuje, więc go wymieniłem i wartosc na zegarze odrazu podskoczyla odrazu z 85 stopni do 98 stopni. Wentylator sie wlancza ale teperatura nie spada na zegarze a czujnik nie był chinski i najtanszy. Odpowietrzylem go tak jak to sie robi w tych silnikach czyli przez wlasnie ten czujnik. W skrócie wszystko jest oki z układem chłodzenia tylko wskazanie zegara mnie wkurza. Prosze podawac inne odpowiedzi niz regulator na zegarach. Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marquentes

a zopbacz czy czasem przy tych 98 c nie są twarde węże/ wody nie wywala ?

 

tego silnika sie nie odpowietrza, bo robi to sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże są ok cała chłodnica też jest gorąca tylko nie moge dojść dlaczego woda w zbiorniczku jest zimna nawet jak sie samochod nagrzeje. Nie ma rotacji miedzy chłodnica a zbiornikiem, węże nie sa zatkane a jak sciagne weza od nadmiau od chłodnicy to płyn leci.

Edytowane przez MruQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprawdzona wszysko OK : POMPA,TERMOSTAT, KOMP pokazuje normalna prace i temp. silnika, CHŁODNICE, WĘŻE. :-( nie mam juz siły i nie wiem co mam zrobic poczatkowo bylo 85 stopni teraz po wymianie czujnika jest 97 czujnik walniety :?: ale by nie pokazywal za duzo tylko wlasnie za mało. Jeszcze jedno co mnie interesuje ze płyn w zbiorniczku jest lekko ciepły a weze sa drozne ??

Edytowane przez MruQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomierzył rezystancje nowego czujnika a nastepnie starego i porównał jezeli bedzie duza róznica to znaczy z elektryka i zegarami jest ok.Pozostaje podmiana innego czujnika.Skoro czujnik do ecu pokazuje prawidłowe wartosci i nic sie nie gotuje to raczej uszkodzenia w ukladzie chlodzenia nie ma.

Ps.Marquentes ten silnik sie odpowietrza tak jak to zrobil kolega MruQ czyli przez czujnik tem do zegara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK5 a powiedz mi dlaczego płyn w zbiorniku jest prawie zimny jak silnik ma dobra temperature ?? nie moze zczajić dlaczego woda nie wraca przez przelew czy ten model ma jakas inna technologie czy co .... ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj kolego zachowanie czujnika temp(przy jakich wartosciach sie otwiera termostat)przy jakich włacza wentylator i przy jakich wylacza.Trzeba zaczac od wyeliminowania prostych rzeczy.te czujnik raczej rzadko sie psuja.kupiony zamiennik czy orginał?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik i juz patrzyłem przy jakch wartosciach i naprawde sprawdzajac wszystko razem z kompem. Termostat według kompa włacza sie przy 91 a wentylator przy 95-96 wiec nie ma co wiecej sprawdzac czujnika przy jakich wartosciach dzieja sie poszczegolne rzeczy gdyz jest wszystko oki tylko wskazania temp. na zegarach sa błedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności