Skocz do zawartości

dymi po wymianie oleju....


Gość sandereczka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sandereczka1987

Witam,

mam astre 1.7TD oplowski silnik 95r. problem wygląda tak: po wymianie oleju,filtrów itd.itp. samochód zaczoł kopcic przy zapalaniu-chmura dymu, przy jeździe pod górkę lub z górki też .Jezdze spokojnie niegazuje nieszarrzuje... Zaczoł też palić ok10l/100km ... Jak na ten model to bardzo dużo.... Olej na pewno bierze bo muszę regularnie dolewać.... dodam też że gdy oleju jest mniej auto też mniej kopci...

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną...??

albo chociaż co wlać do oleju żeby pozalepiało ewentualne nieszszczelności....??

Będę wdzięczna za każdą rade.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

jezeli bierze olej .. to sa dwie mozliwości .. albo przez pierścienie tłokowe .. albo przez uszczelniacze zaworów. Jeżeli nie jest słaby i mułowaty to stawiał bym na drugą wersję .. tym dardziej, że kopci po zapaleniu silnika.

Ale jest jeszcze druga strona medalu .. jezeli zaczął wiecej palic i kopci pod obciążeniem i przy zapalaniu to myślę sobie, że problem lezy gdzie indziej .. a mianowicie we wtryskiwaczach .. może warto je sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to nie uszczelnienia zaworow to mysle ze poprostu sprezarka mowi dobranoc i zaczyna przepuszczac olej coraz bardziej

nawet jezeli dajmy na to zalalaś zadszy niz byl wczesniej olej to sie dymienie uwidocznilo

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandereczka1987

a co ma wspólnego spalanie oleju ze wtryskiwaczami??

nadmienie też,że nie kopci cały czas, przy zapalaniu zawsze a później to już różnie... z wydechu jest wysokie ciśnienie można to określić "syczeniem"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

chodziło mi o to, że zbieżnośc zjawiska jest przypadkowa z kopceniem i problem lezy gdzie indziej.

zmieniałeś rodzaj oleju .. tzn. jaki wlałeś a jaki był?

 

no jeżeli wpis: przy zapalaniu-chmura dymu nie mówi nam o dużym kopceniu to może ja jestem za wrażliwy

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandereczka1987

mineralny gęsty olej taki jaki był wcześniej... do wymiany palil 5l/100km i nie dymił. jazdy zaczeły się po wymianie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

nie widzę żadnych zagrożeń podczas wymiany oleju, jesli przeprowadzona była poprawnie, wiec tylko inna marka oleju lub zbieżność/przypadek mógł spwodowac taki problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandereczka1987

dlatego piszę bo jest opcja że ktoś coś sensownego wymyśli i bedzie wiadomo w jakim kierunku działać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w tym przypadku moze byc wszystkiego po trochu

kumulacja

zawory ,pierscienie,wtryskiwacz, i sprezarka :maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

myślę, że na odległośc nikt nie będzie w stani nic konkretnego wymyslić .. tak jak pisze mati .. może być wszystko .. aby to zdiagnozować, potrzeba to widziec na własne oczy i po kolei eliminowac poszczególne problemy .. od najłatwiejszych i najtańszych po te trudne i drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności