Skocz do zawartości

Podświetlenie deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowy na forum, więc przy okazji Pozdrawiam wszystkich kierowców korzystających z samochodów marki Opel.

 

 

Ja posiadam Opla Corse 1.0 12v.

 

Mam następujący problem, jako, iż nie znam się specjalnie na samochodach i jestem laikiem, a chcę to rozwiązać... to...

 

Deska rozdzielcza (zegary) święcą się bardzo słabo, kiedy włączam światła mijana, to samo się ma z światłami pokazującymi datę, godzine. Właśnie kiedy włączam światła mijania, bardzo słabo pali się deska rozdzielcza i zegar pokazujeący godzinę, tempm eraturę na środkowym wyświetlaczu.

 

Dlaczego tak jest i co jest tym spowodowane? Jak mogę to naprawić?

 

Kiedy jeżdzę bez świateł, środkowa deska, pokazująca czas, temperaturę itd pali się normalnie, natomiast właśnie jak właczę światła mijania, wtedy wszystko pali się słabo i jest mało widoczne. A wiadomo - w nocy, bardzo to przeszkadza bo nie jesteśmy w stanie zobaczyć nawet... prędkości na wyświetlaczu.

 

 

Dziękuje za wszelką pomoc, Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość westsajd

A przekręciłeś to pokrętło po lewej stronie maksymalnie w prawo? Ono służy do regulacji podświetlenia deski :)

 

wlacznik_swiatel_opelm.jpg

 

Te dolne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę pomogło. Pali się lepiej jak dokręciłem na maxa, ale mam ciągle wrażenie, że nie świeci tak mocno jak powinna...

 

Jeśli mam wyłączone światła, to środkowa deska pokazująca czas, date i temperaturę pali się mocniej, aniżeli na światłach mijania. Pali się słabiej po przełączeniu na światła mijania i deska rozdzielcza też nie jest mocno na świetlona mam wrażenie (ten predkościomerz wydaje mi się, że powinien nie co bardziej świecić).

 

Widać po prostu różnice kiedy właczam radio i środkowa deska pali się mocniej bez świateł, aniżeli ze światłami.

 

Hmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość westsajd

U mnie też przy wyłączonych światłach mijania TID świeci się jak szalony, po włączeniu świateł już trochę słabiej, także chyba to normalne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, byc moze wlasnie jest roznica przy wyswietlaniu bo przy mijania ten srodkowy wyswietlacz z temperatura, godzina swieci jakby mniej, niz przy wylaczonych swiatlach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej4559

Dzieje się tak ponieważ kiedyś światła były włączane tylko w nocy i wówczas podświetlenie wświetlacza i wskaźników było przyciemniane aby nie raziło w oczy, a dziś jeździmy na światłach całą dobę i w słoneczne dni podświetlenie wyświetlacza i wskaźników wydaje się słabe ( w nocy jest OK).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności