Skocz do zawartości

Wymiana tarcz i klockow


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek325e

Chciałem się tylko dowiedzieć czy są wkręcane, czy wciskane ;)

Jeśli chodzi o same prowadnice, to ja stosowałem, albo te smaru które można dokupić (w takich małych saszetkach), ale nie wiem jaki to jest, bynajmniej typowy do prowadnic, lub z braku laku miedziany.

Dobrą pastą, jest pasta firmy ATE o nazwie Bremszylinder paste

takie coś

http://www.motointegrator.pl/produkty/298616-smar-do-hamulcow-ate-bremszylinder-paste-180-g

Ale to już do tłoczków i wszystkiego innego związanego w układem hamulcowym.

Działanie tej pasty jest według mnie świetne, i jej właściwości (np zabezpiecza przed korozją, np jakiś wżer na tłoku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tez jest ok ale jesli wstawisz zaslepke to nic nie trzeba podwieszac i estetyczniej to wyglada,poprostu nowy zawor w swoje miejsce i bedzie tylko smarowany olejem z turbiny,spalin nie zobaczy

Problemem jest tylko dojscie do rorki z glowicy do egra,przy zaworze jest taki kolnierz ktory wchodzi okolo 3-4mm w obudowe egra i zaslepka tam nic nieda, trzeba przy glowicy a zeby sie tam dostac to troche gratow trzeba odkrecic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedawno zaczęło się trzęsienie kierownicą jak się wciśnie hamulec tak przy prędkościach 80-120km/h poniżej lub powyżej nic się nie dzieje. Czy to może być od krzywych tarcz, czy np. od zużytych samych klocków? Auto ma 115000 nalotu więc za mniej więcej tydzień pójdzie na przegląd na 120 chciałbym tylko wiedzieć czego się spodziewać.

A takie drugie pytanko to czy tarcze wysoko nawęglane są jakieś lepsze od standardów? (auto jeździ dużo w górach) i tak się zastanawiam nad Brembo tarcze+klocki oczywiście jak by wyszło że trzeba wymienić. A jeszcze koła wyważone nawet kazałem trochę przestawić na wulkanizacji w maszynie bo standardowo wyważają z błędem pomiarowym 5g lub 10g, gościu ustawiał u mnie na zero więc chyba jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Objaw trzęsienia sterem (jeszcze delikatne) sam ostatnio miałem.

Wymiana tarcz i klocków pomogła.

Same klocki miały coś koło połowy, czyli winne były tarcze.

Ich grubość była już na pograniczu (25mm), zależy jak u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie klocki mniej więcej połowa zużycia, tarcze z zewnątrz wyglądają dobrze (żadnych rantów ani nic to tak może tylko wygląda).

Co z tą tarczą wysokonawęglaną ktoś się orientuje czy to lepsze będzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Z tymi wysoko nawęglanymi to w teorii powinny lepiej hamować, ale mogą się szybciej zużywać, czyli po górkach szybko mogą się skończyć, no ale to jest tylko moje zdanie niczym niepodparte.

Ja bym raczej założył serię.

Jeśli zdecydujesz się na te tarcze, to zakładaj dedykowane klocki.

A zapytaj sprzedawcę jak się to zachowuje ?

Jak masz czym, i chcesz mieć pewność, to zmierz sobie grubość tarczy, bo wnioskuję, że przy tym przebiegu i w terenie jakim piszesz to już masz drugi komplet klocków, no ale mogę mieć złe przypuszczenia.

Min tarczy to 24 mm (przynajmniej w 2.5, tarcza TRW) ale to chyba bez różnicy, czy 2,5, czy 2,0. Nowa miała chyba 29 mm.

Jak nie masz czym, to do marketu i jakąś suwmiarkę za te przysłowiowe grosze (czyli tzw. chińszczyznę), a może jeszcze kiedyś Ci się do czegoś przyda.

U mnie tarcza była już taka pofalowana, czyli nierówna powierzchnia, a bicie zaczęło się jakieś 500, może 1000 km zanim je wymieniłem.

Zauważyłem właśnie że w nich jak jest dobrze to jest dobrze, a jak się coś zacznie sypać, to objawy pojawiają się znikąd i szybko się pogłębiają (przykład zawieszenie z przodu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem tarcze bicie kierownicy ustało. Oczywiście wziąłem stare klocki prawie połowa, tarcze lekko zużyte, jako że nawet jednych klocków nie wytrzymały to uważam że jakiś szajs montują w cenach strasznych 1 tarcza w oplu 486zł. W tej cenie kupiłem komplet ATE 2 tarcze +klocki ATE zobaczymy ile to będzie warte. W sumie nie zapytałem ile tarcze do tyłu, jako że są z łożyskiem to pewnie w oplu powyżej 1000zł. za szt. Jeśli na pierwszy montaż był Zimmermann ( nie mam pewności na starych tarczach nie ma żadnych symboli poza numerem oryg.) to stanowczo nie polecam tej firmy.

Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności