Skocz do zawartości

Problem z kierunkowskazami


Gość LiliannaAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LiliannaAnna

Witam serdecznie,

zwracam się do was z prośbą o pomoc. W czasie bardzo gwałtownej burzy i moim ciągłym wchodzeniu/wychodzeniu z samochodu, przestały działać kierunkowskazy. Wymieniłam bezpiecznik, ale ciągle się przepalał, nawet gdy zamiast 10 dałam 15. Przy pomocy sąsiada wymieniłam całą manetkę (? nie wiem czy użyłam dobrej nazwy, wymieniłam całą rączkę od kierunkowskazów), a mimo to bezpiecznik ciągle się przepala. Awaryjne działają bez problemu, światła długie które są na tej samej rączce również. Z początku działo się to przy skręcie kierownicą, teraz przy wrzucaniu biegów (nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, czy to może irytujący przypadek, który myli moją czujność).

Chwilę wcześniej byłam u mechanika na wymianie oleju silnikowego i czujnika, bo przeciekała uszczelka. Nie wiem czy to może mieć wpływ na moje problemy, ale lepiej zasygnalizować. Samochodzik co prawda stary, ma 12 lat, ale jeszcze nie zdążyłam go spłacić, więc...

Jeśli ktoś z was wie, w czym tkwi problem, bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez LiliannaAnna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniony został przełącznik kierunkowskazów, a awaryjne działają - przerywacz zatem prawdopodobnie jest sprawny, to wbrew pozorom, pozostaje właśnie wyłacznik awaryjnych. Do wyłacznika tego doprowadzone jest i napięcie 12V i masa. Jest zatem szansa na to, że występuje zwarcie w pozycji wyłaczonych awaryjnych. Napisz może jeszcze jakie obwody nie działają po wypaleniu bezpiecznika. Zobaczymy czy mam rację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S. Na początek wymontowałbym (odłączył) wyłącznik awaryjnych i sprawdził czy bezpiecznik się pali. Jeśli nie to połączyłbym w kostce styk 9 (przewód żółty) ze stykiem 3 (przewód zielono-biały). Powinny zacząć działać kierunkowskazy. (Awaryjnych oczywiście nie będzie.)

post-175-0-77354700-1369865114_thumb.jpg

Edytowane przez misci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności