Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 XEP stukot przy uruchamianiu


Gość monia7676

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monia7676

Opel Corsa C 1.2 Twinport 59 kW(80 KM) 2005 rok...objawia się terkotaniem przez kilka sekund po uruchomieniu silnika po dłuższej przerwie (odpalanie zimnego silnika).
Dźwięk terkotania można posłuchać na poniższym filmiku ktory wzielam z internetu a mam identyczne objawy tylko troszke ciszej to brzmi...auto jest po wymianie wszystkich plynow,oleju,filtrow i wymianie kompletnego rozrzadu wraz z pompoa wody i problem jest nadal...znowu wymienili mi napinacz bo stwierdzili ze to napinacz musial byc wadliwy i znowu go rozbierali po czym po przejechaniu kilku kilometrow problem znowu powrocil...inny mechanik stwierdzil ze zle mi ustawili ten rozrzad i znowu go ustawil...na drugi dzien problem znowu powrocil...takze podsumowujac...auto 3 razy rozbierane ...pierwszy raz do wymiany rozrzadu,drugi do wymiany samego napinacza a trzeci do ponownego ustawienia i nadal jest problem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość monia7676

Mam to samo, po tym jak wymieniłem olej pojawił się u mnie ten problem.

i jaka jest diagnoza mechaników? długo juz z tym jezdzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamus1818

i jaka jest diagnoza mechaników? długo juz z tym jezdzisz?

Nie byłem jeszcze z tym u mechanika. U mnie to wygląda tak: odpalam, wszystkie kontrolki gasną z wyjątkiem EPS i Oleju, chwile chodzi jak diesel (tak 2-3 sekundy) i jest ok, kontrolki EPSu i Oleju gasną. Mnie się wydaje, że to może być coś od oleju, podczas gdy samochód stoi olej spływa z powrotem do miski, a gdy chcemy go odpalić musi zassać ten olej do układu. Może się mylę, bo jednak tą chwilę auto strasznie głośno pracuje.

 

Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monia7676

u mnie z kontrolkami jest wszystko ok jedynie ten odgłos...jakby łancuch uderzał o jakas obudowe...jakby napinacz go zle napiął a przeciez bylo wszystko wymieniane i naprawiane a mimo to nadal mam problem...jeszcze sie wybieram sprawdzic gdzies cisnienie oleju bo niby gadaja ze jest ok ale raczej nie bylo to fachowo sprawdzane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

To mogą być zawory , popychacze hydrauliczne albo problem ze smarowaniem silnika , np . zatkane kanały olejowe albo pompa oleju niedomaga .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co było robione przy rozrządzie ? Jaki przebieg ma to auto ?

Rozrząd w tym aucie wymienia sie kompletny (łańcuch , napinacz , ślizgi i jeśli trzeba , koła zębate ) .

Albo cos pominęli w częściach i robią Cie w konia albo nie potrafia ustawić rozrządu , zwłaszcza jak grzebali przy tarczy czujnika wałka rozrządu .

Może niedomagać już pompa oleju .

P.S.

Wolę nie wiedzieć ile kasy w to włozyłaś .

Na forum jest mnóstwo tematów o tym rozrządzie i kosztach jego wymiany .

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monia7676

No rozrząd byl wymieniany niby cały wraz z kołami zębatymi ( miałam do wglądu stare częsci) a auto ma 109 tysiecy tylko...no jak narazie to wsadziłam tysiac do niego ale ciekawe ile teraz mnie policzą...masakra...teraz ciezko o dobrego mechanika a juz nie mowie o uczciwym...narazie czekam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Możesz napisać, jak sprawa się potoczyła i jaka była usterka?

Mam identyczną Corsę, od paru dni występuje identyczny objaw zaraz po uruchomieniu silnika oraz wczoraj już nie dało rady odpalić kluczykiem (na pych zapala i jeździ bezproblemowo).

 

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności