Skocz do zawartości

Corsa 1.2 16v obroty nadal falują, dlaczego ?


Gość Kazim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem po wymianie silniczka krokowego i jego niby programowaniu, procedurę wykonałem.

Dodam iż po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon silniczek cały czas wykonuje ruchy.

 

Niestety obroty nadal lekko falują. Co dalej?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Kupiłeś nowy/używany Oryginalny Boscha? czy zamiennik? jak zamiennik to napisz jaki? a i gdzie kupiłeś? w sklepie czy w necie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nowy/używany Oryginalny Boscha? czy zamiennik? jak zamiennik to napisz jaki? a i gdzie kupiłeś? w sklepie czy w necie?

SILNIK KROKOWY

4 PINOWY TYPU BOSCH

numer katalogowy

0132008600 / 0132008602

http://allegro.pl/silnik-krokowy-opel-astra-corsa-b-1-0-12v-1-2-12v-i3243413814.html

Oryginalny zachowywał się podobnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Ok ale coś mi się tu nie zgadza;), podczas wymiany silniczka krokowego zdjąłeś klemę -(y) z aku?, bo jeśli nie zdjąłeś a powinieneś tak zrobić przed wymianą - komp pamięta ustawienia dla Boscha który mógł być de-facto uszkodzony, i idąc dalej tym tropem nowy regulator biegu jałowego został źle zaadaptowany!, natomiast jeśli zdjąłeś klemy i przeprowadziłeś prawidłowo adaptację nowego a problem nie zniknął oznacza to że wina nie leży po stronie regulatora biegu jałowego i to jak on się zachowuję i jak działa!, weź po uwagę że silniczkiem krokowym steruję komp;) i jeśli np. czujnik położenia przepustnicy ci szwankuje to podaje błędne dane do komp a ten z reguły błędnie steruję pracą silniczka krokowego, ale musisz wiedzieć że zdjęcie klemy - lub obu klem resetuje ustawienia i wówczas powinno się wymienić regulator biegu jałowego - potem adaptacja do rozgrzania, a i motor musi być zimny!!, nie wolno dotykać pedału gazu;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komp się zresetował, ale skoro to nic nie dało to wina leży prawdopodobnie po stronie tego zamiennika! jak to mówią zamiennik a zamiennik, niestety większość tanich zamienników produkowane jest w Chinach o czym trzeba wiedzieć i zdawać sobie z tego sprawę, fakt jest faktem że Ople nie lubią zamienników szczególnie elektronicznych a ten regulator produkuje Hetz - podróba Hertz;)

sprawdzałeś błędy? było coś?, ile obrotów 3ma na jałowym?, jak możesz nagraj video

 

Edit

 

Sprawdziłem ten link który wyżej podałeś i...

przejrzałem jeszcze raz opis aukcji....sprawdziłem komentarze i w negatywnych starcie z rzeczywistością! czytaj

 

Komentarze nie są mojego autorstwa lecz klientów tego allegrowicza od którego kupiłeś owy silnik krokowy!, także wgląd do oryginału po wejściu w podany przez ciebie link do aukcji;)

 

"towar niezgodny z opisem ,nowy a już zepsuty.Nie polecam,pieniądze wyrzucone w błoto."

"Silnik krokowy USZKODZONY , szkoda czasu i pieniędzy, jeśli mam płacić za wysłanie do was tego silniczka 8zl i potem po uwzględnieniu reklamacji zas 8zl + montaż części .... chyba jakieś nieporozumienie!! NIE POLECAM ! OSZUST!"

"Wysłali popsuty silnik krokowy, oczywiście trzeba było wysłać na swój koszt. Spełniłem WSZYSTKIE wymagane kryteria reklamacji- bez skutku. Oszuści i krętacze!! Bardzo słaby kontakt (na 5 wysłanych maili- 1 odpowiedź). Nie odpuszczę- będę drążył temat"

 

tak wychodzi kupowanie pierwszego taniego regulatora biegu jałowego!

dodam na marginesie że handlarze na allegro sprytnie konstruują gwarancję...otóż aby część mogłabyć objęta gwarancją 12-mcy producenta dana część musi być zamontowana przez wyspecjalizowany warsztat samochodowy i podbita pieczątka zakładu który to montował!, montaż samemu na własną rękę danej części nie uprawnia do 12 miesięcznej gwarancji!! i jeden z drugim handlarz umywa ręce i nie ma obowiązku wymiany na nową część a kłótnia nic nie da, jesteśmy w plecy nie więcej tak więc proponował bym rozważniej podchodzić do takich zakupów i dokładnie czytać warunki gwarancji a jeśli nie ma wzmianki zapytać sprzedającego.

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze iż jak się doda gazu to tak między 1400 a 1500 obrotów silnik przerywa, a sam silniczek krokowy jak czasem go popchnąć fizycznie przy zapłonie to się wysunie ładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem uszkodzony silniczek krokowy Boscha też musiałem go manualnie delikatnie popchnąć i się wysunął, mogłem odpalić i motor jakoś chodził, natomiast jak nie podziałałem manualnie nie mogłem odpalić auta;) tak się nie da jeździć :-) wymiana na nowego sprawnego i chodzi jak marzenie;)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności