Skocz do zawartości

Astra G 1.7 CDTI Brak mocy!


Gość lukas0011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas0011

Witam wszystkich użytkowników i fachowców z forum opel24.com:) Chciałbym się podzielić moim problemem i wysłuchac waszej opinii na ten temat. Problem polega na tym że samochód rozpędzia się gorzej niż stary autosan H21. Wszystko zaczęło się od wcześniejszego problemu z odpalaniem na ciepłym silniku(lejący wtryskiwacz) Niestety wtrysk się tak zapiekł że przy wyciąganiu uszkodzona została obsada w głowicy przez co płyn chłodniczy dostawał się do cylindra. Zdecydowałem się na regenerację wtryskiwacza a także głowicy(uszczelka+wymiana 2 obsad wtryskiwaczy). Dodatkowo był już czas na wymianę rozrządu ,olejów i filtrów więc stwirdziłem że już zrobię to w pakiecie. I tu zaczęły się schody,po złożeniu wszystkiego do kupy samochód za nic w świecie nie chciał odpalić i po dalszych próbach doszło do tego że wymieniłem cały układ paliwowy(pompa,pozostałe 3 wtryskiwacze, szyna wraz z zaworem regulacji cisnienia,wszystko z rozbitka z przebiegiem nespełna 90 tysięcy) i w końcu samochód ożył,a ja mało na zawał nie zszedłem jak ujrzałem rachunek na okrągłe 3 tys. zł. Po tych zabiegach fakt faktem praca silnika jest dużo ładniejsza niż przed naprawami ale samochód jest dużo słabszy i ładuje z komina na czarno przy każdym delikatniejszym obciążeniu. Tak jak by nie było turbiny. Czy mozliwe że padło turbo?? Wiem że przy próbach reanimacji mechanik ładował plaka w dolot przy każdej próbie odpalenia zanim doszedł w czym tkwi problem. Czy możliwe że egr i kolektor moga być tak zanieczyszczone że samochód nie może się uciągnąć? Dodam że przed naprawą autko było naprawdę żwawe(choć kultura pracy silnika była o połowe gorsza). Proszę o poradę i podpowiedź co może być nie tak. Na kompie cisnienie ok, wtryskiwacze na przelewach sprawdzane i wszystko w największym pożądku. Czy możliwe że czeka mnie regeneracja turbiny???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

co znaczy ok? w jaki sposób dokonano odczytu ciśnienia? Skoro dymi na czarno to albo wtryski leją paliwo albo brakuje mu powietrza. Albo jedno albo drugie. Wynik jest jeden złe spalanie paliwa (niedostateczne).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas0011

po podłączeniu do komputera można zaobserwować nominalne cisnienie jakie podaje pompa w celu otworzenia wtryskiwaczy. Przed wymianą pompa była za słaba żeby wtrysk sie otworzył. Wtryskiwacze wszystkie były sprawdzane ,tymbardziej że jak wtryski leja to słychać jak silnik klepie.Tutaj pracuje jak benzynka tylko nie ma mocy i kopci. Wcześniej około 3 tys obrotów było słychać delikatny świst turbiny. Teraz cisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Aaaa. Ty o ciśnieniu paliwa a ja pisze o ciśnieniu doładowania. :) czeka Ciebie więc dokładny przegląd przewodów podciśnienia a następnie diagnostyka kompem układu sterowania pracą turbiny

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas0011

Samochód po regeneracji turbiny chodzi o niebo lepiej ale nadal uważam że brakuje mu mocy. Zrobiłem dzisiaj test jadąc z pracy,po drodze mam dość pokaźną górkę i zawsze na 5 biegu 100km/h na dole i nieznacznie mniej bo około 95-7 na górze. Teraz 100 na dole i niespełna 90km/h na górze(wyraźnie parę koników mniej). Coś dalej nie halo. Dodam że teraz słychać przy przyspieszaniu jak turbo zasysa powietrze. Nie wiem czy tak ma być. Poradzi ktoś coś?

Edytowane przez lukas0011

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności