Skocz do zawartości

Corsa C Brak mocy, dużo białego dymu.


Gość devaitis

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ruszyłem spod domu i mocno przyspieszyłem na pierwszym biegu 3500 obr usłyszałem charakterystyczne KLIK i samochód przestał przyspieszać powyżej 2000 obr. Po przejechaniu 1km zauważyłem dużo białego dymu z rury wydechowej.

 

Na razie odstawiłem samochód i więcej nie jechałem. Nie wiem dokładnie co mam sprawdzić w takiej sytuacji czy kierować się do mechanika ogólnego, do diselowca, czy do elektromechanika? :-(

 

Prosze o pomoc.

Edytowane przez devaitis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

zacznij od sprawdzenia czy w płynie chłodniczym nie ma oleju. Sprawdź stan oleju. Oglądnij rury dolotowe powietrza czy nie ma żadnej dziury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Taa... sprawdź jak kolega wyżej pisze, czy nie poszła Ci uszczelka pod głowicą, a później układ dolotowy - w szczególności turbina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bad za wskazówki. Już opisałem samochód.

 

Zaprowadziłem do mechaniora (na lince). Po oględzinach stwierdził uszkodzenie turbiny, powiedział "tak przekręconej to jeszcze nie widziałem, rozpadła się w drobny mak".

 

Muszę szukać więc przede wszytkim turbiny, nie wiem czy kupować nową, po regenracji, a może ktoś z was ma w dobrej kondycji?

 

Wyssało również olej z silnika. Poprosziłem również o przeczyszczenie przewodów, intercoolera itp. Może macie jeszcze jakieś rady, na co mam zwrócić uwagę w tej sytaucji to zasugeruję panu mechanikowi?

 

 

OFF TOP

 

Wiecie co mnie przeraża? To, że ta turbina padła tak sobie od razu - bez zapowiedzi, nawet silnik nie był zimny, nie dawała wczesniej znać, że coś jest nie tak. Po prostu ruszyłem 3500 obrotów na jedynce i puk! Chyba sprzedam ten samochód po zrobieniu i kupię coś mniej awaryjnego starszej generacji. A jakbym był w trasie i by mi turbina padała?! - od dziś nie ufam oplowi corsa c i nie wezmę tego samochdu na dłuższe wyjazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się ja też jemu nie ufam dlatego do Szwecji pojechałem starym niezawodnym 1,9SDI ;-)

 

Nie wiem jak zajeździłęś tą turbinę, bo to zwykłe trwałe turbo bez zmiennej geometrii. Sam mam 285tys przejechane a auto dostaje czasem ostro w d..ę i turbo żyje.

 

Nie kupuje regenerowanej tylko nową, bo są tanie - nówka to koszt 900-1100zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Jeśli chcesz to sprzedać to kup używkę... taka moja rada... bo tylko się wykosztujesz a nikt Ci za to nie wróci.

Ja też myślałem swoją sprzedać. 180 tys 2004 rok - przez 3 lata zrobiłem tylko 30 kkm i żal mi ją sprzedać za 8 tysi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość devaitis

Bad możesz mi podać, gdzie wydziałeś turbosprężarki za 900-1000zł? Ja na allegro widzę 1580zł. Może masz na myśli regenerowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devaitis

Ale to do corsy D jest taniej nowe TURBO. Coś się tam dowiadywałem. Kupiłem używaną turbinę za 400zł, jak nie będzie świszczała to składam go i sprzedaję. Może za 9tys (nowe sprzęgło,2005r) ktoś mi kupi. Widzę na allegro po 11-13k chcą, ale to chyba ceny z kosmosu. W życiu już nie kupię tak awaryjnego samochodu za tak wysoką cenę.

 

Opel corsa C Diesel - porażka mojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności