Skocz do zawartości

Usuwanie elektroniczne EGR czy zaślepienie Z13DT / Z13DTJ / Z13DTH


Gość Krzysiek1aa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek1aa

Witam poszukuje interfejsa do auta jak w tytule tylko do jednego zadania:

Wyłaczenie zaworu EGR myślicie że trakie coś to dobry wybór??

http://allegro.pl/show_item.php?item=2728647309&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

niestety już 2 raz padł a koszt ok 500zł jednorazowo :( czyszczenie ultra-dzwiekiem pomaga na 5 tyś/km,

auto jeździ głównie w cyklu mieszanym ok 50 km dziennie

Ewentualnie może znacie kogoś z woj.opolskiego ktory zrobi to tanio , unie w okolicy krzyczą po 500złnetto wydaje mi się że roboczo/godzina jest zbyt wysoka

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urządzenia to nie jestem pewny czy to nim zrobisz, a dwa by wyłączyć egr to tam napewno nie będzie opcji wyłącz egr tylko trzeba wiedzieć którą mape i jakie algorytm zmienić.

 

Ja za wyłączenie płaciłem 300 brutto. szybko i moim zdaniem tanio, niestety w częstochowie to chyba nie bardzo opłaca Ci się jechać tyle km.

Edytowane przez przeemmek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cos w rodzaju interfejsu galleto 1260. pamietaj jeszcze,ze przy flashowaniu wsadu eeprom mozna uwalic sterownik po wgraniu zlego,

lub po wystapieniu bledu podczas zapisu nowej mapy.wtedy ECU ->szrot

 

 

A teraz z innej beczki;

Z13DTJ ma szereg czujnikow sterujacych EGR-EM w odroznieniu do mojego Z13DT,

na poczatku tez mialem problem Z EGR-EM,ale juz sie z tym uporalem -zablokowal sie z 4 razy ,ale po zdjeciu silownika(solenidu) i po rozruszaniu elementu ruchomego i nasmarowniu w koncu mam problem z glowy. wiem tez co sie pryczynialo do tego stanu ze sie blokowal-powolne ruszanie bez depniecia w palnik(gaz) sprawialo ze egr byl uchylony co w ostatecznosci powodowalo ze uchylony sie blokowal.

pamietaj ze nie znosi jazdy na emeryta !!!

mozesz tez zaslepic czesciowo(nie wywali usterki) lub calkowicie tez nic sie nie stanie

 

co do czyszczenia ultra dzwiekiem jestem sceptycznie nastawiony,bo bez usuniecia przyczyny to sie powtarza...na przyczyne moge wskazac np styl jazdy ...

 

a masz filtr czastek stalych???

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs dla laika całkowicie bezużyteczny.

Najpierw trzeba ściągnąć eeprom z ecu, później zmodyfikowac i wgrać ponownie.

Nikt nie "poprawi" twojego pliku za darmo, wiedza na ten temat kosztuje.

 

Poszukaj zakładu, który robi to profesjonalnie i da gwarancję na swoją usługę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek1aa

Znalazłęm niby fachowca ktory poprawi mapy za 100zł bądz za 300 od A-Z ale też daleko, dlatego chciałem zegrać wysłać i wgrać , a kabelek by został i na flaszke by zostało

 

Ewentualnie ta usługa wygląda dobrze: stym że auto musi jeździć:(

http://allegro.pl/ch...2762261251.html

100zł + przesyłki

Może ma ktoś jakąś wiedze na temat tej firmy??

 

EGR- czyściłęm już efekt był krótko-trwały po 2 miesiącach problem powrócił,

 

 

PDF- nie ma fabrycznie ,

 

 

PRZEMEEK a dasz namiary na nich?? do Czestochowy mam ze 90km czyli da rade :)

Edytowane przez Krzysiek1aa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://juratuning.pl/ strona gościa zadzwoń powiedz że jesteś z forum opla gość obiecał dawać rabat z czego wiem oprócz mnie były tam jeszcze dwie osoby jedna z tego forum Edytowane przez przeemmek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek1aa

http://juratuning.pl/ strona gościa zadzwoń powiedz że jesteś z forum opla gość obiecał dawać rabat z czego wiem oprócz mnie były tam jeszcze dwie osoby jedna z tego forum

 

Napisałęm widomość :)

cena atrakcyjna jak dla forumowicza to 250zł wiec się skusze musze jeszcze zadzwonić i się umówić,

dzięki za namiar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie Panowie napisać coś więcej o wyłączeniu EGR elektronicznym. Jak wam autko po tym zabiegu sie zachowuje? Zużycie paliwa bez zmian? Jak z dynamiką auta? Można zauważyć jakieś zmiany?

Wyłączenie EGR można wykonać bez względy na stan zaworu czy musi być sprawny? Wymagane jest wcześniejsze czyszczenie go?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie Panowie napisać coś więcej o wyłączeniu EGR elektronicznym. Jak wam autko po tym zabiegu sie zachowuje? Zużycie paliwa bez zmian? Jak z dynamiką auta? Można zauważyć jakieś zmiany?

 

Różnicy w zachowaniu auta jakiejś wielkiej nie ma, może robi się bardziej dieslowate(odgłos silnika minimalnie się zmienia).

Co do dynamiki auta to jak wsiadłem pierwszy raz po wyłączeniu wydawało się że ma większego kopa i może tak jest w końcu egr jest ciągle domknięty a jak wiemy wcześniej domykał się dopiero po ruszaniu a na postoju był otwarty. Zużycie paliwa nie zmieniło się w ogóle albo tak minimalnie że tego nie zauważyłem, a na pewno nie wzrosło:))

 

 

 

Wyłączenie EGR można wykonać bez względy na stan zaworu czy musi być sprawny? Wymagane jest wcześniejsze czyszczenie go?

Gdy ja wyłączałem zawór EGR to gość powiedział że nie ma znaczenia czy jest sprawny czy nie. Są jednak pewne utrudnienia kiedy jest nie sprawny.

W moim przypadku wieszał się i nie zawsze otwierał wyrzucając błąd ale nadal pracował.

Plusem wyłączenia jeszcze działającego zaworu jest to że gość wgrywa na program który go zamyka i na tym sprawa się kończy.(tak było u mnie).

 

Gdy zawór nie działa i został otwarty to po wgraniu programu musimy go niestety wyjąć i zaślepić program daje nam to że jak większość osób wie zaślepienie tego egr w tym silniku od razu powoduje wywalenie błędu po wgraniu softu nie będzie tego problemu.

 

Przed wyłączeniem nie czyściłem EGR`a.

Edytowane przez przeemmek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek1aa

Witajcie dziś byłem usunąć zawór EGR elektronicznie, niestety okzazało się że jest jeszzcze jeden problem :( turbo przeładowuje prawdopodobnie sztanga się nie rusza :(

musze to obczajić, co do usuwania poszło gładko trzeba było wyciagnąć ECU bo było zablokowane :)

Ćhłopaki za free zczytali błędy skasowali chwile pokombinowali przy sądzie która wywalała błąd także jestem zadowolony

Polecam

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2770346452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności