Skocz do zawartości

droga przez piekło silnik 1,2 16V


Gość wstan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Jestem nieszczesnym posiadaczem silnika 1.2 16V XE (nie corsa ale agile- aczkolwiek uznałem ze tutaj bedzie wiecej rad);

pierwszy silnik uszkodził mi mechanik, zakładajac walek pompy niechciało mu sie bawic z pasowaniem, nabił na wał, brak osiowosci- padla popma oleju. Kupiłem pompe, wałek- ale niestety okazało sie ze silnik juz był na tyle zatarty ze pomogło jak umarłemu kadzidło.

kupiłem drugi, niby wszytsko OK, ale jak go dobrze pokatuje wlacz sie wentylator, zaczyna delikanie jarzyc kontrolka oleju- b. słabo, ale jednak.

Pytanie zwracac silnik-> czy to juz moga byc objawy wytartych panewek, nieszczelności, czy tez ten silk juz tak ma?

dodam ze silnik chodzi ładnie, cicho, nic nie klekocze i nie bierze oleju.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz X12XE W Agili?, ten mechanik to typowy partacz!, mówisz że kupiłeś drugi motor używany i jak go pokręcisz na wysokich obrotach (motor kręcisz do ilu tys. obr.?) to strasznie się grzeje i włącza się wentylator, te motory lubią wyższe temperatury generalnie chyba wszystkie Ople tak mają;), kontrolka oleju ci się zaświeca czy mruga?, jaki jest olej w silniku?, sprawdzałeś stan oleju?, ile dałeś za motor i z jakim przebiegiem teoretycznie?, tamten partacz mechanik wziął od ciebie kasę za to że z..... robotę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ktory kupiłem 1.2 16V 120 000 km; za 1500pln

silnik poki nie właczy sie wentylator nic sie nie dzieje, dopiero jak sie wlączy zaczyn lampka oleju delikatnie zarzyć (czyli b. słabo świeci) niejednostajnie, raz bardziej a raz mniej

olej 10w40 :arrow: stan full

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnej jazdy nie włącza mi się wentylator. Wentylator pracuje najczęściej w korku i przy włączonej klimie. Masz wskaźnik temperatury. Co on pokazuje?

Co do oleju to mam pewną obiecującą sugestię. Sprawdź czujnik oleju. W tych silnikach dość czesto ulegają awarii. Objawem jest wyciek oleju przez czujnik oraz włączanie się kontrolki. Pewnego razu mało zawału nie dostałem jak podczas jazdy (po wysprzęgleniu) w oczy uderzyło mnie swiatło czerwonej kontrolki. Po zatrzymaniu się ustaliłem, że olej w misce jest, ale sprężarka klimatyzacji jest zaolejona. Wymiana czujnika załatwiła sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności