Skocz do zawartości

"Skaczący" początek jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy D z lipca tego roku. Od kiedy zaczeły się mrozy (i to nie jakieś straszne - okolice 0, ewentualnie -3) zauważyłem, że samochód dziwnie się zachowuje.

 

Mianowicie, gdy zaczynam jazdę, po około 1minucie (czasem wcześniej) i wrzuceniu 2 biegu, samochód mi skacze. Czasem jest to pojedyńcze szarpnięcie, a czasem natomiast "normalne" żabie skoki. Moje obserwacje:

- obroty silnika rosną, prędkość nie

- po wciśnięciu sprzęgła skoki ustają. Gdy je puszcze, dalej jest to samo.

- zaczyna skakać w okolicy 2,5 do 3,5 tyś obrotów

- skoki trwają różnie. Czasem jest to jedynie lekkie szarpnięcie (prawie codziennie), czasem jest to seria (długa) skoków.

 

Jeśli możecie pomóżcie. Problem jest o tyle trudny do zdiagnozowania, że występuje jedynie rano - później już nie.

 

Czy mam się tym stanem martwić? Czy po prostu zmienić styl jazdy (szybko przyśpieszam na zimnym silniku).

 

Koledzy postawili wiele diagnoz - sprzęgło, przeniesienie mocy z silnika na koła, filtr powietrza, przepływomierz, wariujący komputer podający mieszankę...

 

Chcę się z wami skonsultować, gdyż ewentualne odstawienie do ASO spowoduje, że nie będę miał samochodu przez kilka dni.

 

Pozdrawiam.

keef

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

keef mnie też jest miło powitać Ciebie na forum.

 

A co do Twojego problemu to jak mam być szczera w czym masz problem skoro autko jest na gwarancji? Niech naprawiają tak długo jak to konieczne :wink:

A warto by było się w ASO zapytać czy i od jakiego czasu trwania naprawy przysługuje Ci autko zastępcze.

No chyba, że pytasz z ciekawości? To juz insza inszość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem w Corsie B. Tak samo jak piszesz występuje tylko przy zimnym silniku. Niestety nie mam czasu ani nawet chęci sie tym zajac. Radze sobie z tym tak że trzymam Corse na wyższych obrotach podczas jazdy - przynajmniej dopoki silnik nie osiągnie właściwej temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel odebrany z ASO.

 

Usterka -> Brak.

 

Porada: Aby nie skakał, niech Pan od razu nie rusza, po uruchomieniu, tylko chwilę postoi. Niech silnik się zagrzeje.

 

Na kwestję: Ale w instrukcji obsługi jest napisane coś innego. Nie wolno grzać silnika na postoju. Padła odpowiedź:

"Naprawdę coś takiego jest w instrukcji? Przyznam się szczerze - nie wiedziałem".

 

To tyle w temacie.

 

Można by rzec, że "ten model tak ma" i skacze jak jest zimny.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co ,rada godna prawdziwego fachowca - w nagrodę powinieneś mu przynieść po tygodniu rachunek za stracony czas i paliwo zużyte na zagrzanie autka.

 

Mam nadzieję ,że im nie popuścisz. A ostatnio tak się pięknie marka reklamuje w TV...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To jeszcze nic :mrgreen: O 9:40 zadzwonił do mnie gościu (jak jeszcze samochód był w ASO), że oni nie przeprowadzą testu, bo...

 

na dworze spadł śnieg, a oni nie będą jeździć moim nowym oplem po zaśnieżonej drodze...

 

Tak sobie myślę, że przed końcem gwarancji się upomnę :lol:

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś to zrobić na poważnie. Napisać podanie z uzasadnieniem ,radą fachowca i zaniósł do tego ASO gdzie boją się jeździć w zimę ,jedną kopię posłał do centralii w PL(a może jeszcze dalej ?). Powinieneś poiformować lub wręcz w podaniu zaznaczyć gdzie wysyłasz/dajesz kolejne kopie. Akurat zbliża się koniec miesiąca tak więc informacja o tym ,że będziesz się upominał co miesiąc o zwrot kosztów. Możesz też zasięgnąć rady u Rzecznika Praw Konsumenta ,oni tego typu sprawami zajmują się na co dzień i służą nieodpłatną radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności