Skocz do zawartości

tyktyktyktyk odglos dochodzacy z przodu z lewej strony nie z silnika


Gość Maly4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem w zafirze 1.6 16v 2006r.,a mianowicie jak widac w temacie, slysze odglos takiego tykotania z lewej strony samochodu z przodu.Odglos nie wychodzi z silnika,wydawalo mi sie ze to kolo,ale odpada,drazki ukladu kierowniczego dobre,tarcze hamowania tez nie ,bo sa nowe.Moze opisze to,wystepuje to tylko w trakcie jazdy i niema znaczenia czy jade po dziurach czy na rownej drodze,odglos jest staly i ten sam,czy skrecam kierownica w prawo w lewo nie znika.Najlepiej wyraznie slychac to trykotanie gdy puszczam gaz i hamuje silnikiem.A i jeszcze jedna sprawa, gdy zrobie na luz w trakcie jazdy tez to slysze. Ma ktos jakies pomysly??

Edytowane przez Maly4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik raczej nie,ten odglos idzie z tej strony,ale nizej.Niewiem ,niemam juz pomyslow.Najgorsze jest to,ze to stoi w miejscu ,nic sie nie pogarsza,zero zmian,a jezdze z tym juz prawie miesiac.Niewiem,moze to gdzies w innym miejscu robi,a tylko sie przenosi ten dzwiek i slychac go z lewej strony,niemam juz wizji.Sprawdzalem nawet skrzynie,drazek od skrzyni nie szarpie,biegi chodza plynnnie,sprzeglo dobrze bierze.Wiecie jaki to ma oddlos,taki jak w tej grze KOLO FORTUNY, mialo to kolo.PANOWIE A PRZEGUB WEWNETRZNY TO MOZE BYC,BO PODOBNE ODGLOSY WYDAJE GDY JEST WYROBIONY?

Edytowane przez Maly4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie to przegub wewnętrzny. Z tego co pisano na forum to jego uszkodzenie powoduje drżenie kierownicy aż do trzęsienia całym nadwoziem.

Chyba że to dopiero pierwsze objawy. Poczekaj aż ktoś się jeszcze wypowie - ja na razie nie miałem podobnego problemu.

Dobrze jakbyś też sprawdził tarcze hamulcowe czy nie maja bicia. Przyjrzyj się zaciskom, może klocek hamulcowy jest luźny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeden wymieniałem całą półoś bo się złamała w pół. Była to prawa strona, objawy takie jak kolega wymienił.

 

Jak pęknie tak jak u mnie, może spowodować spore uszkodzenia, w moim przypadku silnik z poduszek wyskoczył.

 

Przeguby można sprawdzić łatwo na podniesionym samochodzie, będą wyczuwalne luzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki odpadaja,bo dokladnie tydzien temu je wymienialem,a to zaczelo sie dziac wczesniej.Nawet drazki wewnetrzne wymienilem,bo pierwsze co mi przyszlo na mysl to drazki,mialy lekki luz,ale to nie bylo jak widac to.Zakumpluje sie jutro z przegubem,moze cos mi powie.A co do drgan to nie odczuwam naraze zadnych w kierownicy,ale faktycznie moze to dopiero poczatek.Pozdrawiam.I do napisania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przegub nic mi nie powiedzial,ale za to skrzynia mi powiedziala,ze to uniej sie dzieje.Musze sprawdzic czy jest olej ,tak tylko sie pocieszem i mam nadzieje,ze to tylko to.A odglos jest taki jakby lozysko nie ten teges pracowalo(takie jakby chrupanie,czy cos w tym stylu.Calkiem inny odglos niz w kabinie),ale dziwi mnie to,ze skrzynia dobrze chodzi tak jak chodzila zadnych zmian przy zmianie biegow,wiec mam nadzieje,ze to lekki problem.No i mam pytanie czy jezeli jest lozysko walniete,a biegi dobrze dzialaja to moge przejechac na niej kolo 1100km,pytam powaznie????pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności