Skocz do zawartości

Rozrusznik


Gość Dimon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio pojawił się taki problem-samochód stał 2 dni,po dwóch dniach nie odpalił tylko było słychać taki-CYK,rozrusznik wogóle nie kręcił.Pojechałem do mechanika-zrobili regeneracje rozrusznika,wymienili szczotki,łożyska. Parę dni było ok,odpalał,później jak zgasiłem i spróbowałem odpalić problem wrócił znowu.Mechanik przyjechał do mnie do domu i stwierdził że padł elektro-włącznik w rozruszniku-wymienił ten włącznik(to było wczoraj)dzisiaj wsiadłem w samochód pojechałem na miasto pare razy odpalałem było ok,wróciłem do domu zgasiłem silnik,sprobowałem odpalić i znowu ten sam problem-rozrusznik nie kręci tylko słychać CYK. Ratunku panowie!!!bo juz nie mam sił.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z akumulatorem też wszystko ok,sprawdzałem,ładowanie było dobre,poprosiłem sąsiada żeby mi odpalił,bo myślałem że padł akumulator,przy podłączeniu taki sam problem,cyk i nic więcej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle miałeś naprawiane w rozruszniku (regeneracja) i inne wokół to ja bym obstawiał na kable doprowadzające napięcie i masy bym sprawdził.

Bo skoro przy każdym grzebaniu przy rozruszniku było ok (a wtedy na pewno były poruszane kable) i nie zależnie od tego co mechanior wymienił podziałało kilka dni to chyba tylko kable zostały. Może być któryś przetarty - musisz poszukać - ewentualnie podjedz do elektryka niech Ci pomierzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podobny efekt dawała mi obluzowana nakrętka na klemie "-" akumulatora przez który straciłem pół dnia w Warszawie wracając z urlopu - po prostu nie miała kontry !!!

Przy wilgotnym powietrzu był dużo trudniejszy zapłon.

Na początek sprawdziłbym wszystkie punkty umasowienia.

Edytowane przez Gienio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, dzień dobry! B-)

.

Potrzebuję podnieść ten temat rozrusznika.. :-(

.

Mój problem jest zbliżony bo czasem rozrusznik ma focha i nie chce kręcić silnikiem..

Jednakże jest tak, że czasem na focha na krótko (nawet tylko 30 sek z czasem trzeba się ratować pchnęciem auta :/

potem rozrusznik włącza się przez jakis czas poprawnie.

Jak nie chce startować to przy przekręcaniu kluczyka w pozycje rozrusznika słuchać wyraźne cykanie jakiegoś przekaźnika w rejonie tylnej klapy! :-D i cichutkie JAKBY cykanie przekaźnika w rejonie przedniej konsoli.. (kontrolki nawet odrobinkę NIE przygasają).

Za którymś przekręceniem kluczuka rozrusznik potrafi zadziałać.

.

Rozkminiam gdzie może być problem aby przywrócić 100 % reakcje rozrusznika,,

Czy w Sintrze występuje jakiś włącznik przekaźnik odpowiadajacy za wlaczenie rozrusznika (za stacyjką i mozna go zweryfikować?).

Jak jest podawany (na którą pozycję/styk) prąd na elektromagnes na włacznik/automat rozrusznika?

.

Będę wdzieczny za wskazówki czy schamaty elekt. umożliwiajace zorientowanie się w temacie..

:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu - Pituś jak cię dawno nie było.

Zobacz z lewej strony komory silnika za filtrem powietrza jest kostka dwupinowa, dwa grube przewody Jeden różowy do ABS-u drugi do startera (fioletowy). Jeżeli po przekręceniu kluczyka i próby startowania będzie tam napięcie, to szukaj przy samym rozruszniku.

Drugie czułe miejsce to jest kostka stacyjki.

Kontrolki nie przygasają bo napięcie na rozrusznik jest stałe z aku przez altek, a elektromagnes nie bierze dużo prądu.

Do samego automatu dostęp jest h... i możliwe że przy jakiejś robocie uszkodził się właśnie ten od startera i nie łączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności