Skocz do zawartości

Signum 1,9 cdti 2006r


Gość maximart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem forum i nowym właścicielem Signum 1,9 cdti 150 kucyków. Mam zatem kilka pytań dotyczących tego modelu:

 

1. Mam do wymiany kolektor ssący Pierburg - pytanie czy zużyty kolektor może w jakiś sposób wplywać na prace automatycznej skrzyni biegów ? Czasami lekko szarpie w zaleznosci od obrotów silnika.

 

2. Wymienone zostały spręzyny przód razem z łożyskami amortyzatorów - niestety podczas skretu kierownicą strasznie trzeszczy - pytanie jaka moze byc jeszcze przyczyna skoro łożyska zostały wymienione?

 

3.Chce wymienic komplet amortyzatorów - jakie proponujecie?

 

I ostatnie pytanie , mam opony 215/55/17 - samochód ściąga w prawo,zbieżność ustawiona koła wyważone nie wiem co jest grane ,zawiesznie sztywne wszystko wymienione drążki itd... (samochód nie był powypadkowy) Co jest grane?

Diagnosta powiedział zeby zmienic opony z przodu i powinno byc ok.'

 

Proszę o porady za które dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Raczej bym stawiał na EGR. Jak kolektor pada to samochód jest raczej zamulony. Czemu wymieniasz kolektor, klapy padły ?

 

Robiłeś całą geometrię - przód i tył czy tylko przód ? Czemu masz wymieniać opony, coś z nimi nie tak ? Nierównomiernie zjechane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeśli ktoś wcześniej jeździł ze złą geometrią lub opony zozstały przełożone przód tyłlub z innego auta to będzie powodem ściągania. Ja wobydwu autach zostawiłem otwarte na maksa i zakleiłem silikonem. Z autami nic się nie dzieje więc po co wymieniać? Co do zawieszenia, to czasem lubi wydawać takie dzwięki sworzeń wachacza lub końcówki drążków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Raczej bym stawiał na EGR. Jak kolektor pada to samochód jest raczej zamulony. Czemu wymieniasz kolektor, klapy padły ?

 

Robiłeś całą geometrię - przód i tył czy tylko przód ? Czemu masz wymieniać opony, coś z nimi nie tak ? Nierównomiernie zjechane ?

Jest muł do 2000 obrotów potem wyrywa jak szalony,ale i tak jakoś dziwnie zmienia biegi raz gładko 1,2, a 3 szarpie,klapy padły czasami czuć spaliny w kabinie. robiłem całą geometrie na HUNTER , Opony juz były, moze cos nie jest tak z prawą oponą ,koncówka prawego drązka była strasznie zrypana.(wymieniona)

Autko jest fajne dobrze wypasione tylko te defekty, wiedziałem co kupuje i o tych niedogodnosciach tez ,ale chce mieć lalke wiec wymienie i naprawie co sie da.Prosze o wskazówki od doświadczonych kolegów.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wcześniej jeździł ze złą geometrią lub opony zozstały przełożone przód tyłlub z innego auta to będzie powodem ściągania. Ja wobydwu autach zostawiłem otwarte na maksa i zakleiłem silikonem. Z autami nic się nie dzieje więc po co wymieniać? Co do zawieszenia, to czasem lubi wydawać takie dzwięki sworzeń wachacza lub końcówki drążków.

Dziekuje za odpowiedz,zawieszenie Jest zrobione (amorki jeszcze zostały) No właśnie nie wiem co to za opony,znaczy historii nie znam ,myśle ,że to założone troche lepsze do sprzedazy i nie jezdziły na tym aucie. Kolektor dostałem nowy wiec bede wymieniał .Martwi mnie ta skrzynia ,miałem kiedyś Audi 100 w automacie i wszystko gładko chodziło bez szarpnięć i opóźnień .Martwie się ,że to może być uszkodzony sterownik skrzyni,da sie podróżować ,ale u mnie musi być cacuszko wiec szukam odpowiedzi i mądrych rad doświadczonych kolegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ściągania, to sprawdź luzy z tyłu na bananach.

Teoretycznie jest ok wymienione zostały jakies gumki za grosze bo cos pukało. Sprawdze i to dzieki za podpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak banany sa do wymiany to napewno geometria tylnej osi jest źle ustawiona .. po wymianie bananów potrzeba zrobić geometrię ponownie; przerabiałem to .. przód geometria ok a z tyłu ktoś ją po prostu spieprzył i samochód jeździł 2000 km w drifcie zanim sie pokapowałem co jest grane .. opony były do wywalenia.

co do kolektora .. nowy musi być ze sterownikiem (to jest komplet i tak jest wysyłany z fabryki i tak jest kalibrowany) .. inaczej możesz sobie darowac wymianę, bo może łapać błedy w skrajnych położeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak banany sa do wymiany to napewno geometria tylnej osi jest źle ustawiona .. po wymianie bananów potrzeba zrobić geometrię ponownie; przerabiałem to .. przód geometria ok a z tyłu ktoś ją po prostu spieprzył i samochód jeździł 2000 km w drifcie zanim sie pokapowałem co jest grane .. opony były do wywalenia.

co do kolektora .. nowy musi być ze sterownikiem (to jest komplet i tak jest wysyłany z fabryki i tak jest kalibrowany) .. inaczej możesz sobie darowac wymianę, bo może łapać błedy w skrajnych położeniach.

Jak to kolektor wymienia sie w komplecie ze sterownikiem??? Mam fabrycznie nowy to chyba jest tam sterownik (sterownik montowany jest w kolektorze czy jest w innym miejscu?)

Sprawdziłem co to ja mam za oponki i wiecie co one maja 225/50/17 a nie jak pisałem 215/55/17 moze poprostu za wielkie kapcie nosze,

 

Mam wymienic tylne wahacze? Wszystkie elementy gumowe zostały wymienione .

 

Może znacie jakiś fachowców od Opli w Warszawie co mają pojecie o robocie,znają tą marke i mają sprzęt ,żeby sprawdzić kompa w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności