Skocz do zawartości

Signum 1,9 cdti 2006r


Gość maximart

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian_G

jeżeli chodzi o trzeszczenie przy skręcie to miałem to samo ale w Astrze H i winowajcą był łącznik stabilizatora. wykonany był z plastiku i w jabłku gdzie pracuje drążek była pustynia i niemiłosiernie hałasował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość maximart

Witam ponownie.

Wymieniłem amortyzatory komplet (KAYABA)

Nowe opony Firestone FHSZ90 225/45R17 91 W FR

 

Po wymianie amorków nie ma trzeszczenia , komfort jazdy poprawił sie bardzo .

 

Natomiast spalanie jest ogromne,znaczy było też przed wymianą 10L/100km w mieście (skrzynia automat)

 

Mam pytanko ,czy uszkodzony kolektor dolotowy (bede wymieniał na nowy) ma wpływ na spalanie???

 

Proszę o odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ma wpływ ale to może być różnica rzędu 0,5 l/100km. Ja mam "uszkodzone" w dwóch autach i większej różnicy nie widzę. W signum z dpf - w cyklu mieszanym z nawet cieżką nogą (skrzynia manual) wychodzi mi 8,6l/100km. Z automatem powinno być niewiele więcej. Do tego może dojść jakaś mała niedyspozycja silnika (np nieszczelny EGR, przepływka, zabrudzony filtr powietrza), niskie cisnienie w oponach (jak widzę szerokich) i 10l na setkę wyjdzie.

 

PS. A odczyt spalania z komputera czy z zatankowanych litrów i przejechanych km?

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maximart

Ciśnienie jest ok wszędzie 2,3 bar. Jak brałem ten samochód to miał średnią 8L, rozrząd jest nowy ,filtry raczej też.

 

Na biegu jałowym wskazuje mi 1,1-1,4L ,jak dojeżdżam do świateł bez gazu to 0,0L,jak ruszam nawet spokojnie to na chwilowym nawet 28L

 

Normalne spalanie (4,8-5,9L) pokazuje dopiero jak przemieli do 4 biegu (tempomat) . Może muszę podjechać na komputer,może coś pokaże?

 

Nic nie dymi nawet jak cisnę ostro więc wtryski raczej też nie.

 

Czytałem stare tematy odnośnie spalania ,ale tam koledzy piszą ile powinien palić ,a nie co może być przyczyna tak dużego spalania.

 

A jeszcze jedna informacja czasami śmierdzi w kabinie spalinami ,ale to chyba wina kolektora?

 

Sprawdziłem spalanie "na piechote" jest tak jak w komputerze

Edytowane przez maximart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz
Na biegu jałowym wskazuje mi 1,1-1,4L

chyba że z włączoną sprężarką klimatyzacji bo po mojemu powinno pokazywać mniej zwłaszcza jak silnik się nagrzeje. Wiesz problem większego spalania to temat rzeka. Zbierzność też jest ok? Temperatura cieczy ok 90?

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maximart

Zbieżność jest ok, natomiast co do temperatury 90 stopni uzyskuje dopiero po przejechaniu 15km tak jest ok 80 stopni ,może jest skopany termostat .Pamietam ,że w zimie wskazówka ledwo drgała co prawda w kabinie było ciepło nawet bardzo,ale wskażnik temperatury leżał.

Do pracy mam ok 15km wiec robię krótkie przebiegi.

Klima załączona na stałe

 

 

 

usunąłem cytat / bad

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maximart

W poniedziałek wstawiam samochodzik do znajomego fachowca ,wymieniam kolektor i termostat sprawdze jeszcze wtryski,zobaczymy co bedzie sie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponownie po ponad roku (brak czasu) doprowadziłem skubańca do przyzwoitości.

Z omawianych tematów może komuś się przyda;

 

1 Zapach spalin w kabinie - pęknieta podstawa sprężarki (wymieniona całość i jest ok)

2 Ściąganie podczas jazdy itd. - wszystko po trochu miało wpływ ,walczyłem długo ,ale jest ok ( nowe opony, wyważenie i geometria)a jeszcze ciśnienie w oponkach

3 Niedogrzane auto - nowy termostat i po sprawie

4 Spalanie - Po wymianie turbiny jest ok średnia w mieście po przejechaniu 2000km 8,8l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności