Skocz do zawartości

różne objawy astra x16szr


Gość JaDe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kilku tygodni próbuję rozwiązać problem z moją astrą. Szukałem na forach i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, wiec pytam Was.

 

objawy zarówno na PB i LPG:

- szarpanie przy dodawaniu lub puszczaniu gazu

- szarpanie przy utrzymywaniu obrotów na poziomie 2000-2200

- spalanie gazu w mieście na poziomie 13-14l. W trasie przy 100-110km/h pali 9,5l (to nie jest normalne. Kolegi X16SZR pali po mieście 9l).

- straszna "dziura" w przyspieszeniu przy obrotach 1000-2500 (głównie na PB). Najbardziej zauważalne na 1 i 2 biegu.

- po włączeniu klimatyzacji po kilkunastu minutach zapala się check engine. Gaśnie po wyłączeniu i włączeniu silnika.

- po włączeniu klimatyzacji jest strasznym mułem

- przy prędkości powyżej 60km/h i wciśnięciu sprzęgła silnik gaśnie

- przy przełączaniu przyciskiem benzyna/gaz, gaz/benzyna często gaśnie.

- przy uruchomieniu silnika i pracy na PB falują obroty od 800 do 1200. Po około 2 minutach lub przy chwilowym przytrzymaniu wyższych obrotów jest OK lub jak od razu przełączę na LPG też jest OK.

 

 

Wymieniłem:

sondę lambda, EGR, silnik krokowy, wszystkie filtry, świece, przewody WN.

 

Sprawdzę jeszcze rozrząd, ale wątpię, ponieważ był już zdejmowany przy wymianie termostatu, więc mało prawdopodobne, że mechanik założyłby drugi raz źle. Nie wiem do czego mogę się jeszcze doczepić. Czy ktoś może mi pomóc?

Edytowane przez JaDe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika szarpanie przy dodaniu i puszczeniu gazu ustępuje na jakiś czas. Jakie są objawy przesunięcia rozrządu? Może to być przyczyną takich objawów? A może uszkodzony czujnik MAP SENSOR? Jak to sprawdzić?

Edytowane przez JaDe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Rozrząd bym wykluczył, przy przestawieniu ciężko odpala, lubi kichnąć do filtra i jest muł od początku do końca a nie w określonym przedziale obrotów. Skontroluj czy wężyki od MAP Sensora nie są spękane. Jeżeli odepniesz wężyk podciśnienia od MAP Sensora, silnik zgaśnie.

Jak długo masz LPG? Czasami trzeba dać popracować silnikowi na benzynie po to aby wtryskiwacz się nie zapiekł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk od MAPa jest tylko jeden. Jest lekko przytarty, ale szczelny. Po odłączeniu silnik nie gaśnie, a obroty szaleją od 500-1500 obrotów. Gaz jest w aucie od 8 lat i ma przejechane około 90k km. Problemy są na PB i LPG. Kiedyś 2 razy miałem błąd dotyczący wtryskiwacza, ale po drugim skasowaniu nigdy więcej się nie pokazał.

 

Zauważyłem, że zaczął mi brać olej i to nie mało. muszę dolać pół litra na 1000km. Wcześniej prawie nic nie brał. Nie widać wycieków, a samochód nie dymi.

Edytowane przez JaDe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djrobson87

Kolego ja mam u siebie podobny kłopot szarpie głównie przy utrzymywaniu stałych prędkości na tych samych obrotach co u ciebie z tym że u mnie wyrzuca błąd od EGR-A a EGR jest sprawny sprawdź cewkę zapłonową zamienników nie polecam w ciągu 2 tygodni padły dwie lepiej jechać na szrot a później do mechanika niech sprawdzi cewkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djrobson87

Ale mozesz miec wiecej niz jedna rzecz do wymiany np za szarpsnie jak najbardziej cewka moze byc odpowiedzialna sprawdz iskre na sondy w zamiennikach tez musisz uwazac bo szczegolnie te najtansze nie chodza zbyt dlugo kilku kolegow kupilo do swoich aut tanie zamienniki po miesiacu sondy trafily do kosza .... Ja mam u siebie podobnie szarpanie moze miec wiele przyczyn ja u siebie tez nie wiem co jest auto stalo dlugo u mechanika teraz w srode po raz trzeci wstawiam swoja astre i mam nadzieje ze ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności