Skocz do zawartości

Problem z komunikatami o usterkach


Gość pawelkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matekogon

Czujniki mam bo je sprawdzałem czy nie są uszkodzone. Szkoda że w blokach pomiarowych nie ma możliwości odczytu ich stanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pawelkrol

Problemu niestety nie rozwiązałem. W głównym menu nie ma takiego czegoś jak programowanie zespołu wskaźników. Według mnie problemem jest to że po zaprogramowaniu w DIS Usterka kontrolki nie ma zapisu "Występuje" tylko wyświetla "Błędny". Przypomnę że do jakiegoś czasu komunikaty działały prawidłowo. Informowało mnie o przepalonych żarówkach oraz kończących się płynach między innymi spryskiwaczy. Spróbuje jeszcze z LangData\PL\ProgrammingData\MSCAN_0x00000246\DID_0x1301 do LangData\PL\ProgrammingData\MSCAN_0x00000246\DID_0x1201 skopiować pliki 00701_ice i 00701_noice no i nimi zaprogramować. Mam nadzieje że pomoże :) Dam znać co z tego wyszło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

muszę się i ja bliżej temu przyjrzeć. Wczoraj wywaliło mi w signum uszczelkę pod głowicą i jadąc pod słońce nie widziałem żadnej kontrolki na desce a na wyświetlaczu nie pojawił się też żaden komunikat o braku płynu. Dopiero para wydostajaca się z komory silnika dała mi do myślenia że coś się stało. To dziwne bo na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty płynu do spryskiwaczy, żarówek, ciśnienie w oponach a nie wyświetliła mi się informacja o niskim poziomie płynu chłodniczego. (na desce świeciła się żółta kontrolka dość późno i migała czerwona o przekroczonej temp.)Normalnie porażka. A tak ją wychwaliłem - że taka bezawaryjna :(. W astrze wyświetla mi ten komunikat ("check coolant level"). Pawelkrol, jak wróce z urlopu to wezmę się za te indeksy w wyświetlaczu. Z IPC (zestaw wskaźników) po mojemu idzie informacja o komunikatach do wyświetlacza, lecz on sam pewnie bez prawidłowego indeksu nie wyświetla tego co byśmy chcieli (te indeksy to, po mojemu, nic innego jak pakiety zadań jakie ma pełnić w tym wypadku wyświetlacz). Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkrol

muszę się i ja bliżej temu przyjrzeć. Wczoraj wywaliło mi w signum uszczelkę pod głowicą i jadąc pod słońce nie widziałem żadnej kontrolki na desce a na wyświetlaczu nie pojawił się też żaden komunikat o braku płynu. Dopiero para wydostajaca się z komory silnika dała mi do myślenia że coś się stało. To dziwne bo na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty płynu do spryskiwaczy, żarówek, ciśnienie w oponach a nie wyświetliła mi się informacja o niskim poziomie płynu chłodniczego. (na desce świeciła się żółta kontrolka dość późno i migała czerwona o przekroczonej temp.)Normalnie porażka. A tak ją wychwaliłem - że taka bezawaryjna :-(. W astrze wyświetla mi ten komunikat ("check coolant level"). Pawelkrol, jak wróce z urlopu to wezmę się za te indeksy w wyświetlaczu. Z IPC (zestaw wskaźników) po mojemu idzie informacja o komunikatach do wyświetlacza, lecz on sam pewnie bez prawidłowego indeksu nie wyświetla tego co byśmy chcieli (te indeksy to, po mojemu, nic innego jak pakiety zadań jakie ma pełnić w tym wypadku wyświetlacz). Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Informacje o komunikatach musi DIS pobierać z 2 miejsc (programowane w 2 miejscach) ponieważ u mnie np. przepalone żarówki wyświetla na wyświetlaczu ale brak płynu w zbiorniczku spryskiwaczy już nie, niski poziom płynu chłodniczego też nie. Najdziwniejsze jest to że do tej pory bez problemu takie komunikaty wyświetlacz wskazywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a programowanie w IPC?

W IPC nie programuje się usterki kontrolki.W DIS programujesz info o spalonych żarówkach w zakładce "usterka kontrolki", natomiast info o płynach chłodniczym i spryskiwaczy programuje się w UEC w zakładce "usterka kontrolki".Do popencjusz być może w Signum nie masz zainstalowanego czujnika od płynu chłodniczego i dlatego nie miałeś informacji o braku płynu.Zmiana indeksów w których BC występuje nic nie da bo dotyczy rodzaju zainstalowanego czujnika paliwa.

W blokach pomiarowych UEC można podejrzeć status czujników:

1. przełączników poziomu zmywarki

2. przełącznik poziomu czynnika chłodzącego

Mozliwe stany czujników to niski lub normalny.

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkrol

W IPC nie programuje się usterki kontrolki.W DIS programujesz info o spalonych żarówkach w zakładce "usterka kontrolki", natomiast info o płynach chłodniczym i spryskiwaczy programuje się w UEC.Kombinowanie ze zmianą indexów w DIS nic nie da bo dotyczą rodzaju zainstalowanego czujnika paliwa.Do popencjusz być może w Signum nie masz zainstalowanego czujnika od płynu chłodniczego i dlatego nie miałeś informacji o braku płynu.

 

W takim razie u mnie może faktycznie jest uszkodzony czujnik ilości płynu w zbiorniczku spryskiwaczy ponieważ kilka dni temu wylałem płyn do zera a komunikatu ani widać ani słychać. Jakim sposobem można sprawdzić poprawność działania takiego czujnika? Wystarczy odpiąć kabel? Jak się do niego najlepiej dostać? W UEC mam wszystko ustawione jak trzeba (włączona odpowiednia opcja). W DIS zamiast Występuje pisze "Błędny" ale jak wypnę żarówkę to wyświetla info. Ciekawa sprawa.

Edytowane przez pawelkrol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności